< Powrót
27
lipca 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle, Grzegorz Hajber
Zdjęcie:
Grzegorz Hajber
Jarka Rąbalskiego
Rywalizacja podczas XVIII Międzynarodowych Regat Żeglarskich im. Jarka Rąbalskiego - Nowa Pasłęka 2020.

Puchar Bałtyku Południowego: Odbyły się regaty im. Jarka Rąbalskiego

W sobotę 25 lipca w Nowej Pasłęce odbyły się XVIII Międzynarodowe Regaty Żeglarskie im. Jarka Rąbalskiego. W zawodach wzięło udział 15 jachtów.

Regaty w Nowej Pasłęce były pierwszymi oficjalnie zorganizowanymi w tym roku na Zalewie Wiślanym. Impreza rozpoczęła się w piątek 24 lipca biesiadą żeglarską, dzień później natomiast odbyły się zmagania na wodzie. Rywalizowało 15 jednostek. Mniej niż w ubiegłym roku, ponieważ z powodu pandemii Covid-19 w zawodach nie wzięli udziału żeglarze z Obwodu Kaliningradzkiego. Organizatorom udało się przeprowadzić trzy wyścigi przy słonecznej pogodzie i niezbyt silnym wietrze.

Jarka Rąbalskiego

Fot. Grzegorz Hajber

W grupie KWR I zwyciężył Marian Drabiński na jachcie „Litwinka”, drugi był Janusz Rutkowski na „Irbisie”, a trzeci Edward Sucharda na „Suchej Wydrze”. W KWR II najlepszy był Grzegorz Szlendak na „Earl Grey’u”, a kolejne miejsca na podium zajęli Daniel Justyński na „Palomino” i Sławomir Kwiatkowski na „Błękitnej Bryzie”.

W grupie Open pierwszą lokatę zajął Tomasz Bochiński na jachcie „Gosica 2”, drugą Rafał Walentynowicz na „Fenomenie”, a trzecią Mirosław Kopczyński na „Fordewindzie”. W klasyfikacji dla bezwzględnie najszybszego jachtu – Pucharze im. króla Stefana Batorego – zwyciężył Marian Drabiński na „Litwince”.

Organizatorem regat był Yacht Club Zalewu Wiślanego „Nowa Pasłęka”, a pomagali w ich przeprowadzeniu wójt gminy Braniewo i Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

XVIII Międzynarodowe Regaty Żeglarskie im. Jarka Rąbalskiego – Nowa Pasłęka 2020 są częścią klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ