września 2016
opr. EG
yachtclubklgd.ru

Puchar Jachtklubu Kaliningradzkiego rozegrany

W minioną sobotę na wodach Zalewu Wiślanego odbyły się, zaliczane do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego, tradycyjne regaty żeglarskie o Puchar Jachtklubu Kaliningradzkiego 2016.  W trzech wyścigach o zwycięstwo walczyło 40 żeglarzy.

Dwanaście jachtów zostało podzielonych na trzy grupy KWR, jeden jacht brał udział w grupie Open. Trasa o długości trzech mil morskich została wystawiona w pobliżu brzegu, co pozwoliło wczasowiczom cieszyć się widokiem żagli. Pogoda zaskoczyła organizatorów i uczestników regat – wbrew prognozie, która w przeddzień zapowiadała słaby wiatr, a miejscami nawet zupełny jego brak, w czasie  wyścigów wiał stabilny wiatr z prędkością około 5 węzłów.

Niestety z przyczyn technicznych wyniki regat nie zostały obliczone prawidłowo, za co zarząd klubu i komisja sędziowska przeprasza wszystkich uczestników. Ale nagrody zostaną przyznane. Ostatecznie, po wprowadzeniu poprawek, zwycięzcami zostali:

Grupa 1:
„Yulia” (kapitan — Waleriy Soschkin)
„Leeloo” (kapitan — Siergiej Ameliczew)
„Argentyna” (kapitan — Dmitrij Gawriłow)

Grupa 2:
„Mojito” (kapitan — Andrej Nichiporenko)