< Powrót
27
lipca 2020
Tekst:
mat. prasowe, Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
mat. prasowe
Klasa Micro 2020

Puchar Polski klasy Micro na Jeziorze Kierskim

W dniach 25-26 lipca klasa Micro rozegrała na Jeziorze Kierskim trzecie regaty z cyklu Pucharu Polski. Na starcie imprezy stanęło 11 łódek.

Z powodu zmiennych warunków wiatrowych zawodnicy musieli włożyć dużo wysiłku w osiągnięcie dobrego wyniku.

– Regaty stały pod znakiem nieprzewidywalnej aury i nagłych zwrotów akcji – relacjonuje Marta Grodzka ze Stowarzyszenia Regatowego klasy Micro. – Wiał zmienny wiatr, od bardzo słabego do silnego. Pierwszego dnia wyścigów sytuacja była taka, że każdy mógł zająć każdą lokatę. Nawet tak doświadczonemu żeglarzowi, jak Piotr Tarnacki zdarzyło się wpaść w boję. Drugi dzień był już spokojniejszy i zawody przebiegały bez większych niespodzianek.

W klasyfikacji generalnej wygrał Piotr Tarnacki z Grzegorzem Banaszczykiem i Bartoszem Makałą. Drugie miejsce wywalczył Rafał Sawik z Joanną Mariańską i Krzysztofem Mariańskim. Trzecią lokatę zajął Piotr Mańczak z Filadelfią Bachorz i Janem Sibilskim.

– Ten akwen na pewno nie należy do łatwych – przyznaje Piotr Tarnacki, sternik załogi 77 Racing. – Pierwszego dnia regat popełniliśmy kilka błędów. Ich konsekwencją była druga lokata na remisie punktowym z Rafałem Sawickim. Późniejsza analiza i przepracowanie ich z trenerem Jurkiem Chodubskim oraz moim teamem, czyli Bartkiem Makałą i Grzegorzem Banaszczykiem, bardzo nam pomogła. Drugi dzień to już pełna koncentracja na celu i zwycięstwo w obu wyścigach.

W dywizji racer pierwsze miejsce zdobył Piotr Kowalewski z Rafałem Trzcińskim i Maksem Kowalewskim. Drugie miejsce przypadło Maciejowi Grodzkiemu z Marcinem Peczką i Robertem Myczko. Trzecie wywalczył Sławomir Rhode z Mają Grodzką i Darkiem Paszkiewiczem. W dywizji cruiser wygrał Piotr Mańczak z Filadelfią Bachorz i Janem Sibilskim.

Kolejna odsłona Pucharu Polski zaplanowana jest na 8-9 sierpnia. Z powodu epidemii koronawirusa, impreza może jednak przekształcić się w trening przygotowawczy do mistrzostw świata klasy Micro. Mistrzostwa zaplanowano w terminie 23-29 sierpnia w Gdyni.

 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ