< Powrót
8
czerwca 2018
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Jacek Kwiatkowski
Puchar Polski w klasie Omega

Puchar Polski w klasie Omega 2018: zaproszenie do Zalewa

W najbliższy weekend (9-10 czerwca) na Jeziorze Ewingi w Zalewie odbędzie się Puchar Burmistrza Zalewa, drugie w tym roku regaty cyklu Puchar Polski klasy Omega. W Ekomarinie Zalewo pojawi się czołówka zawodników rywalizujących w tej klasie.

Po znakomitym początku sezonu w Krynicy Morskiej zapowiada się ciekawa rywalizacja. W Standardzie dominację z pierwszych regat będzie starała się potwierdzić załoga Romka Knasieckiego. W Sportach poprzednie regaty pokazały, iż stawka jest bardzo wyrównana, a o pozycjach w czołówce decydują nawet najmniejsze błędy.

Regaty odbywają się tuż po Akademickich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie (rozgrywanych na Omegach). Organizatorzy liczą, iż w Zalewie na starcie pojawi się kilka nowych załóg, wracających z AMP.

Burmistrz gminy Zalewo oraz „Pod Omegą” – to sprawdzeni partnerzy klasy Omega. Tradycyjnie już zawodnicy mogą tu liczyć na ciepłe przyjęcie, znakomitą organizację, wiele atrakcji także na brzegu i przede wszystkim znakomite ściganie. Sędzią głównym regat będzie Iza Świąć.

Klasa Omega to jedna z najstarszych polskich klas żeglarskich. Obecnie to także najliczniejsza seniorska flota regatowa w Polsce. Od wielu lat miłośnicy tej klasy ścigają się w dziesiątkach regat rozgrywanych na terenie całego kraju, w tym w cyklu Pucharu Polski, organizowanym przez Polski Związek Klasy Omega. W sezonie 2018 planowane jest rozegranie ośmiu eliminacji, w tym także Mistrzostw Polski w Pucku.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ