< Powrót
8
maja 2018
Tekst:
Maciej Frąckiewicz/PZŻ
Zdjęcie:
Jacek Kwiatkowski
Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego 2018 – startuje pierwsza odsłona

Już po raz trzeci Krynica Morska będzie areną zmagań o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. W tym roku ponownie odbędą się dwie części tej imprezy (11-13 maja oraz 18-20 maja).

W maju ubiegłego roku w dwóch częściach Pucharu PZŻ na Zalewie Wiślanym rywalizowało około 500 zawodników. Ilu będzie w tym roku?

Od 11 do 13 maja ścigać się będą żeglarze w klasach 470, Finn, RS:X juniorów, 29er, Hobie Cat 16, Europa, OK Dinghy oraz Kiteboarding.

Zawiadomienie o regatach

Z kolei w drugiej części, od 18 do 20 maja, na starcie staną przedstawiciele klas RS:X, 49er, 49erFX, Laser Standard, Laser Radial kobiet i mężczyzn, Laser 4,7, A-Class, Techno 293, 420, Cadet, i L’Equipe.

Zawiadomienie o regatach

To flagowa impreza PZŻ, do której Związek przywiązuje bardzo dużą wagę. Dlatego też program zawodów został wzbogacony o konkurencję w Kiteboardingu. Na Zalewie Wiślanym znowu będziemy mieli przegląd polskiego żeglarstwa sportowego.

W Krynicy Morskiej powinni pojawić się najlepsi krajowi zawodnicy, na czele z mistrzynią Starego Kontynentu w windsurfingowej klasie RS:X Zofią Noceti-Klepacką (Legia Warszawa) oraz z brązowymi medalistkami mistrzostw Europy w klasie 470 Agnieszką Skrzypulec i Jolantą Ogar (SEJK Pogoń Szczecin).

Ważnym aspektem Pucharu PZŻ jest również to, że po dobrym początku sezonu, do którego zaliczyć trzeba występ w regatach o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce, nasi czołowi żeglarze pokażą się na rodzimych wodach. A dla młodszych zawodników będzie to również możliwość sprawdzenia swojej formy w bezpośredniej rywalizacji z reprezentantami Polski.

Już trzeci rok z rzędu regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego odbędą się w Krynicy Morskiej. Zarówno PZŻ jak i przedstawiciele miasta są zadowoleni z dotychczasowej współpracy, dlatego też postanowili ją kontynuować.

Krynica Morskiej jest jednym z najmniejszych polskich miast, posiada jednak mnóstwo turystycznych i żeglarskich atutów – urokliwe położenie na Mierzei Wiślanej, od północy oblewają ją wody Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Wiślanego, nowe nabrzeże, slip, bardzo dobre zaplecze żeglarskie, hotelowe oraz gastronomiczne.

Organizatorem regat jest Polski Związek Żeglarski przy współpracy z miastem Krynica Morska.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ