
Puchar Świata w Hyères: Zofia Klepacka-Noceti na prowadzeniu
Dobrze spisują się Polacy w Pucharze Świata w Hyères. Liderką w czwartek, 26 kwietnia, po trzech dniach zmagań, jest Zofia Klepacka-Noceti.
We Francji nasi zawodnicy wystartowali w klasach RS:X kobiet i mężczyzn, 49er oraz Laser Radial i jak na razie pokazują się z bardzo dobrej strony. Świetnie regatowe zmagania rozpoczęła Zofia Klepacka-Noceti (Legia Warszawa), która dzięki bardzo równym wynikom szybko wyszła na prowadzenie, z czterema punktami przewagi nad drugą Peiną Chen z Chin. Starty do udanych może zaliczyć również druga nasza windsurferka, Małgorzata Białecka, która zajmuje czwarte miejsce. Zawodniczka SKŻ Ergo Hestia Sopot traci tylko jeden punkt do zajmującej trzecią lokatę Izraelki Nogi Geller.
Nieco gorzej spisują się w klasie RS:X mężczyźni. Po ośmiu wyścigach Piotr Myszka (KS AZS AWFiS Gdańsk) zajmuje dwunaste miejsce. Trzynasty jest z kolei Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który na początku kwietnia zwyciężył w regatach o Puchar Księżniczki Zofii. Na czternastej lokacie plasuje się Maciej Kluszczyński (Dobrzyński Klub Żeglarski).
Nie zawodzą nasi reprezentanci w dwuosobowej klasie 49er. Po sześciu wyścigach Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań) zajmują trzecie miejsce, tracąc do rywali z drugiej lokaty – Diego Botina le Chever i Iago Lopeza Marra – zaledwie jeden punkt. Druga polska załoga, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (KS AZS AWFiS Gdańsk), jest obecnie szósta i nie traci kontaktu ze ścisłą czołówką.
W klasie Laser Radial Agata Barwińska (MOS SSW Iława) jest piętnasta, a Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski) dopiero czterdziesta trzecia.
Dla klas RS:X i 49er Puchar Świata w Hyères potrwa do soboty 28 kwietnia. Ostatnie wyścigi w Laserów Radiali odbędą się dzień później.