< Powrót
12
lipca 2022
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe
Puchar Tolkmicka

Puchar Tolkmicka 2022 w rękach Tomasza Siekierko

W sobotę 9 lipca na wodach Zalewu Wiślanego odbyły się regaty Puchar Tolkmicka 2022. Regaty zaliczane są do kwalifikacji Pucharu Bałtyku Południowego.

W rozgrywkach wzięło udział 16 jachtów. Przy sile wiatru 4-6B rozegrano jeden wyścig, którego pierwszy etap, na dystansie 14 Mm, to eliminacja PBP, identyczny dla wszystkich jachtów.

W drugim etapie jachty płynęły na trzech różnych trasach, przydzielonych w zależności od grupy KWR. Najdłuższa z nich to kolejne 15 Mm.

Eliminacje PBP w grupie KWR wygrał i jednocześnie zdobył „Puchar Tolkmicka 2022” Tomasz Siekierko na jachcie „Tora”, ubiegłoroczny triumfator. Drugie miejsce przypadło Marianowi Drabińskiemu, płynącemu  na jachcie „Litwinka 2”, a trzecie wywalczył Grzegorz Pionke na „Kompiss”.

W grupie Open zwyciężył Tomasz Makowski na jachcie „2 Easy 2”, drugi był Ryszard Doda na „RA” a trzeci Zygmunt Zander na „Delphine”

W podziale na grupy klasyfikacja wyglądała następująco:

KWR / Grupa 1
1. Marian Drabiński / „Litwinka 2”
2. Mirosław Zemke / „Flying Banana”
3. Jan Pieciukiewicz / „Studio Line 2”

KWR / Grupa 2
1. Grzegorz Pionke / „Kompiss”
2. Marek Florjanowicz / „Another-Go”
3. Stanisław Justyński / „Palomino”

KWR / Grupa 3
1. Tomasz Siekierko / „Tora”
2. Stefan Politański / „Facil”
3. Robert Wojtusiak / „Entuzjasta”

Grupa Open
1. Tomasz Makowski / „2 Easy 2”
2. Ryszard Doda / „RA”
3. Zygmunt Zander / „Delphine”

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzcy pamiątkowe puchary. Regaty były połączone z Festiwalem Piosenki Żeglarskiej „Szanty nad Zalewem Wiślanym”, dzięki temu oprócz rywalizacji na wodzie było mnóstwo dobrej zabawy przy koncertach na żywo.

Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku, po otwarciu przekopu Mierzei Wiślanej, na Zalew Wiślany zawitają także i wezmą udział w regatach jednostki z rejonu Zatoki Gdańskiej.

Co myślisz o tym artykule?
+1
4
+1
1
+1
2
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ