< Powrót
12
czerwca 2019
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
arch. UKS Tolkmicko

Puchar Tolkmicka po raz pierwszy pod nową nazwą

Puchar Tolkmicka (w poprzednich latach Masfrost Cup) odbędzie się na wodach Zalewu Wiślanego w dniach 14-16 czerwca. Patronat nad regatami sprawuje burmistrz Tolkmicka. Są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego.  

W regatach mogą wziąć udział wyłącznie jednostki posiadające aktualny pomiar KWR. Planuje się podział na trzy grupy startowe. Jednak warunkiem rozegrania regat w każdej grupie jest zgłoszenie przynajmniej czterech jachtów. W przypadku gdy ich liczba będzie mniejsza, klasy zostaną połączone.

Lista startowa wraz z podziałem znajdzie się na tablicy ogłoszeń w biurze regat 14 czerwca do godziny 20.30. Odbędzie się maksymalnie sześć wyścigów. Regaty będą ważne przy rozegraniu jednego.

W sobotę odbędzie się pięć startów po „trójkącie” lub trasie „up and down” wyznaczonej pławami pneumatycznymi koloru jaskrawego. Natomiast w niedzielę – jeden wyścig długodystansowy po pławach nawigacyjnych. Start do wszystkich wyścigów odbywać się będzie pomiędzy statkiem Komisji a pławą pneumatyczną koloru jaskrawego w kierunku na wiatr. Procedura startowa pięciominutowa. W wynikach ostatecznych nie będą klasyfikowane jachty, które nie ukończyły żadnego wyścigu.

Do regat można się zgłaszać elektronicznie na adres: tsiekierko@interia.pl lub osobiście w Biurze Regat (siedziba UKS Tolkmicko) 14 czerwca w godz. 16-20.

Zawiadomienie o regatach

Organizatorem zawodów jest UKS Tolkmicko, zaś portem Port Tolkmicko. Strona klubu: ukstolkmicko.pl

Program:

Piątek, 14 czerwca
16.00- 20.00 – zgłoszenia do regat

Sobota, 15 czerwca
9.30 – oficjalne otwarcie regat
10.00 – odprawa sterników
11.15-17:00 – biegi regatowe zgodnie z instrukcją żeglugi, start do I wyścigu przewidziany  na godz. 11.15
17.00 – posiłek dla zawodników
18.00 – biesiada żeglarska z szantami

Niedziela 16 czerwca
9.30 – odprawa sterników
10.30 – 14:00 – bieg regatowy długodystansowy zgodnie z instrukcją żeglugi
15.00 – oficjalne zakończenie regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ