< Powrót
18
maja 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Gryf Gdynia
W 2018 roku w regatach 90-lecia JKM Gryf Gdynia rywalizowało 21 jachtów.

Regatowy jubileusz Jacht Klubu Morskiego Gryf Gdynia

Taki wyścig zdarza się raz na pięć lat! W dniach 2-4 czerwca odbędą się jubileuszowe Regaty 95-lecia Jacht Klubu Morskiego Gryf Gdynia.

Od 2008 roku co pięć lat JKM Gryf Gdynia organizuje jubileuszowe regaty. W taki sposób jeden z najstarszych i najbardziej zasłużonych klubów żeglarskich w Polsce celebruje okrągłe rocznice powstania. W tym roku będzie podobnie – w piątek 2 czerwca wystartuje wyścig na trasie Gdynia – Ölands Södra Gründ – Gdynia.

Gryf GdyniaWszystkie trzy poprzednie edycje jubileuszowych regat ściągały śmietankę pomorskich regatowców. W 2008 roku startował w nich Czesław Perlicki na jachcie „Aquila” (a sędzią był jego brat – Zygfryd „Zyga” Perlicki), w 2013 roku Jacek Chabowski na „Polled 2”, a w 2018 roku Jerzy Brezdeń na „Hadarze”. Do tegorocznej edycji zapisali się zaś już m.in. Paweł Wilkowski na jachcie „Vataha 2” i Andrzej Kopytko na „Nautice”.

W wyścigu przewiduje się cztery klasy: ORC, KWR, KWR uznaniowe, OPEN. Ponadto – ponieważ regaty zaliczane są do cyklu Off-Short Racing – będzie osobna klasyfikacja ORC doublehanded. Termin zgłoszeń do upływa 1 czerwca. Start odbędzie się w piątek 2 czerwca o godzinie 19. Zakończenie i rozdanie nagród odbędzie się w późniejszym terminie.

Regaty będzie można śledzić na trackingu.

Szczegółowe informacje o regatach

Więcej informacji o obchodach 95-lecia JKM Gryf

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ