KŻ Mewa Poznań
Mewa Poznań
Najlepsze załogi w klasie 2020 na podium.

Regatowy weekend na Jeziorze Kierskim

59 zawodników ścigało się w weekend 10-11 października w Mistrzostwach Juniorów Polskiego Związku Klasy Słonka oraz Pucharze Jeziora Kierskiego w klasach 2020 i Nautica 450.

25 załóg – 9 w klasach Słonka, 5 w klasie 2020 i 11 w klasie Nautica 450 rywalizowało w regatach zorganizowanych przez Klub Żeglarski Mewa Poznań. W każdej z klas udało się przeprowadzić po sześć zaplanowanych wyścigów.

W Mistrzostwach Juniorów Polskiego Związku Klasy Słonka pierwsze miejsce pewnie zajęli Jan Sibilski i Anna Witczak (ŻLKS Kiekrz), którzy zwyciężyli w czterech wyścigach. Druga lokata przypadła reprezentantom gospodarzy – Gerardowi Polaczykowi i Nawojce Ślusarskiej, a trzecia Hubertowi Roszykowi i Igorowi Haufie (ŻLKS Kiekrz).

W klasie 2020 wystartowało pięć teamów – wszystkie z Poznańskiego Klubu Morskiego LOK Poznań. Pierwsza była załoga na jachcie 108 – Paweł Kurzawa, Damian Dębicki, Błażej Łukomski i Barbara Łukomska – która triumfowała w czterech wyścigach, a w dwóch kolejnych zajmowała drugie i trzecie miejsce. Na drugiej lokacie uplasowali się Tomasz Słodecki, Marek Berkau, Bogusław Berkau i Marek Jastrzembski na jachcie 112, a na trzeciej Kornelia Żeberska-Kowalska, Marek Kowalski, Dariusz Żeberski i Jolanta Żeberska na jachcie 117.

– Pływało się bardzo fajnie, jak zawsze na Kiekrzu – opowiada Dariusz Żeberski. – Warunki wietrzne dopisały, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Cieszy nas także miejsce na podium. Dla części uczestników były to pierwsze regaty w klasie 2020 – bardzo im się podobało!

Z kolei w klasie Nautica 450 zwyciężyli Kacper Olszewski i Krzysztof Małecki (HRM), drugie miejsce – z taką samą liczbą punktów – zajęli Piotr Śledziński i Joanna Śledzińska (Między Żaglami), a trzecie Michał Kołodziej i Damian Sieczkowski (ATP).

Organizatorem regat był Klub Żeglarski Mewa Poznań.