< Powrót
5
września 2019
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Gdynia Władysławowo

Regaty Gdynia-Władysławowo-Gdynia już w najbliższy weekend

W dniach 7-8 września na wodach Zatoki Gdańskiej i Bałtyku południowo-wschodniego odbędą  się regaty Gdynia-Władysławowo-Gdynia o Puchary Przechodnie Przewodniczącego Rady Miasta Gdyni oraz Prezesa Ligi Obrony Kraju. Będzie to już 60 edycja imprezy, której organizatorem regat jest JKM „Gryf” Gdynia. Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego i Pucharu Zatoki Gdańskiej.

– Zapraszamy na regaty, które wcale nie są łatwe .  – zachęcają do udziału przedstawiciele „Gryfa”. – Późna pora roku, nocny wyścig, dość długa trasa, okrążanie półwyspu, prądy powodują, że trzeba się wykazać wieloma umiejętnościami aby zająć dobre miejsce. Ale za to jaka satysfakcja!

W regatach może wziąć udział każdy jednokadłubowy jacht morski, zdolny do żeglugi na akwenie regat. Przewiduje się trzy klasy: ORC, KWR, OPEN. Do tej pory zgłosiły się 42 jachty – 27 w ORC, 12 w OPEN i 3 w KWR. W latach 2014, 2015, 2016 i 2018 były to najliczniej obsadzone regaty w klasie ORC w Polsce.

Zgłoszeń należy dokonać przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie organizatora. Przyjęcie jachtu do regat i umieszczenie na liście startowej, nastąpi po dostarczeniu do biura regat wymaganych dokumentów, pomyślnym przejściu inspekcji klasowej (nie dotyczy klasy OPEN) i świadectwa bezpieczeństwa. O ostatecznym przyjęciu jachtu do regat decyduje Karta Przyjęcia do Regat. Wymagane dokumenty należy dostarczyć do Organizatora w nieprzekraczalnym terminie 6 września do godz. 18 (e-mail, osobiście). 6 września biuro regat będzie czynne w godzinach 16-18. Kartę Przyjęcia do Regat należy dostarczyć do godz. 15.30 7 września.

Program regat

Sobota 7 września
godz. 16.30 – obowiązkowa odprawa kapitanów (siedziba organizatora)
godz. 18.00 – start do wyścigu

Niedziela 8 września
godz. 18 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (siedziba organiztora)

Godzina i dzień uroczystości zakończenia regat mogą ulec zmianie, jeżeli sytuacja na wodzie będzie tego wymagała.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ