< Powrót
6
czerwca 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Katarzyna Burczyk
Kotwica
Ubiegłoroczny start Biegu Kaprów.

Regaty na Święto Morza w Jacht Klubie Marynarki Wojennej Kotwica

Bieg Kaprów i Puchary Marynarki Wojennej zorganizuje w czerwcu w ramach Święta Morza w Gdyni Jacht Klub Marynarki Wojennej Kotwica. Obie imprezy ujęte są w klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego.

W czerwcu gdyński Jacht Klub Marynarki Wojennej Kotwica tradycyjnie organizuje dwie duże imprezy, które wchodzą w skład obchodów Święta Morza w Gdyni. Co roku przyciągają one kilkudziesięciu żeglarzy, w tym takich wytrawnych regatowców, jak Jerzy Brezdeń, Czesław Perlicki i Piotr Adamowicz.

Jako pierwszy wystartuje w środę 7 czerwca o godzinie 20 Bieg Kaprów. Jest to długodystansowy wyścig na trasie Gdynia – Christiansø – Gdynia.

– Regaty upamiętniają zwycięstwo polskich kaprów pod Bornholmem w 1457 roku – tłumaczy Artur Pierzyński, komandor Jacht Klubu Marynarki Wojennej Kotwica. – Kontynuujemy też w ten sposób tradycję organizowania długodystansowych regat, które zapoczątkowane zostały przez Oficerski Yacht Klub RP równo 90 lat temu – w 1933 roku.

Następnie, w weekend 16-18 czerwca, odbędą się Puchary Marynarki Wojennej. W ich skład wejdą dwa wyścigi up & down oraz jeden zatokowy. W obu imprezach przewiduje się klasyfikację w klasach ORC i KWR oraz w grupie Open.

Zakończenie obu imprez odbędzie się w niedzielę 18 czerwca o godzinie 15. Będzie to okazja nie tylko do nagrodzenia najlepszych załóg, ale również żeglarskiej integracji przy dziczyźnie i bigosie myśliwskim.

Organizatorem Biegu Kaprów i Pucharów Marynarki Wojennej jest Jacht Klub Marynarki Wojennej Kotwica, a współorganizatorami Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej i Pomorski Związek Żeglarski. Obie imprezy ujęte są w klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego oraz – dla klasy ORC – w klubowym Pucharze Kaprów 2023.

Strona imprez

Co myślisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ