< Powrót
10
czerwca 2019
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
arch. organizatora
Allie
Państwo Sadowscy i Kaniowie z wylicytowanym voucherem na rejs.

Rejs na pokładzie jachtu „Allie” wylicytowany w szczytnym celu

Krzysztof Sadowski z przyjaciółmi, rodziną Kaniów, wylicytował rejs na pokładzie jachtu „Allie”. Odbyło się to podczas aukcji charytatywnej na rzecz 15-letniej mieszkanki sołectwa Banino, Pauliny. Aukcja odbyła się w sobotę 8 czerwca. Zbierano fundusze na ruchomą protezę ręki dla nastolatki.

Zbiórka pieniędzy była jednym z punktów pikniku rodzinnego. W jego programie znalazły się też gry i zabawy organizowane przez lokalne kluby sportowe, bieg dla Pauliny, wstępy artystyczne i teatrzyk dla dzieci. Na zaproszenie organizatora, Jacka Miąskowskiego, w aukcję zaangażowała się także Fundacja Aktywnie i Zdrowo oraz Jachtklub Morski Roda Gdynia. Jacht „Allie” należy do klubowej floty. Podczas licytacji wszystkich fantów udało się zebrać 21 730, 20 zł. Dzięki temu kupno protezy będzie możliwe. Swój udział w zbiórce mają dwie zaprzyjaźnione rodziny  Sadowscy i Kaniowie.

– Postanowiliśmy dołożyć coś od siebie do zbiórki na tak szczytny cel – mówi Katarzyna Kania, która odebrała voucher na rejs. – Cieszymy się, że aukcja się udała. Mój mąż i Krzysztof robili kiedyś patenty żeglarskie, ale z różnych względów nie dokończyli kursu. Teraz będą mieli okazję trochę popływać.

Rejs odbędzie się w wyznaczonym przez zwycięzców licytacji terminie. Jacht poprowadzi kpt. Leopold Naskręt.

– To wspaniała akcja i szczytny cel – mówi kapitan Naskręt. – Wyprawa na wody Zatoki Gdańskiej potrwa kilka godzin i na pewno będzie to wspaniała żeglarska przygoda.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ