< Powrót
5
lipca 2018
Tekst:
Mateusz Perowicz
Zdjęcie:
mat. prasowe
Niepodległości

Rejs Niepodległości: zbliża się kolejna wymiana na pokładzie „Daru”

Zapierające dech w piersiach widoki, niezapomniane przygody i świadomość uczestnictwa w historycznym przedsięwzięciu. Takie wspomnienia zabierze ze sobą młodzież, która opuści już wkrótce pokład „Daru Młodzieży”. Na Teneryfie dojdzie do kolejnej wymiany uczestników Rejsu Niepodległości.

Wizyta na Teneryfie to początek blisko dwumiesięcznej podróży po Afryce. Na Czarnym Lądzie będzie nas reprezentować zupełnie inna załoga. Kolejni laureaci konkursu organizowanego przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wezmą udział w wydarzeniu, promującym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przed nowymi uczestnikami trudne zadanie. Będą musieli szybko wdrożyć się w schemat życia na statku i zapoznać z pokładowymi obowiązkami.

Celem polskiej fregaty jest udział w Światowych Dniach Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Panamie. Dwa tygodnie temu reprezentacja uczestników Rejsu Niepodległości, wraz z ministrem Markiem Gróbarczykiem była w Watykanie, gdzie uczestniczyli w audiencji u papieża Franciszka, prosząc go o błogosławieństwo.

11 lipca na pokładzie Daru Młodzieży pojawią się 133 nowych osoby, a zejdzie z niego 125 uczestników rejsu.

Rejs Niepodległości to żeglarska wyprawa przez świat organizowana z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie zostało podzielone na 12 etapów. Łącznie w całym rejsie weźmie udział ponad 1000 młodych osób z całego kraju. „Dar Młodzieży” odwiedzi 22 porty w 18 państwach świata. Rejs potrwa do 28 marca 2019 roku. Organizatorami są: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ