< Powrót
29
sierpnia 2021
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Agnieszka Modelska / Jacht2020
Aktywnie i Zdrowo
Uczestnicy projektu Wyścig o zdrowie „Różowego Goździka Kartuzka”.

Różowe Regaty podbiły Złotą Górę

50 osób rywalizowało w sobotę 28 sierpnia na jachtach 2020 w Różowych Regatach na jeziorze Brodno Wielkie. Zawody były częścią Wyścigu o zdrowie „Różowego Goździka Kartuzka” – projektu na rzecz profilaktyki zdrowotnej w zakresie chorób nowotworowych kobiet i promocji zdrowia psychicznego.

Weekend wypełniony żeglarstwem, integracją, spotkaniami i warsztatami zapewnili blisko setce uczestników organizatorzy Wyścigu o zdrowie „Różowego Goździka Kartuzka”. Skierowane do kobiet wydarzenie, przeprowadzone w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu „Złota Góra” w Brodnicy Górnej, było okazją do spędzenia czasu na wodzie i rozmowy na temat zdrowia.

– Impreza bardzo się udała – przyznaje Hanna Kajeta, prezes Fundacji „Nasze Dzieci” oraz koordynator Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu. – Duże zainteresowanie wzbudziła prelekcja Mileny Lachowicz o profilaktyce przeciwnowotworowej oraz spotkanie Stowarzyszenia Różowej Skrzyneczki dotyczące menstruacji.

Różowe Regaty

Od lewej: prezes Fundacji „Nasze Dzieci” oraz koordynator Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu Hanna Kajeta, honorowa konsul generalna Szwecji i ambasador projektu Magdalena Pramfelt oraz psycholog Milena Lachowicz.
Fot. Agnieszka Modelska / Jacht2020

Najbardziej emocjonującą częścią wydarzenia były Różowe Regaty, w których wystartowało 50 osób. Przy słonecznej pogodzie i słabym wietrze przeprowadzono trzy wyścigi.

– Zorganizowanie tych regat było bardzo dobrym pomysłem – przyznaje Joanna Czerwionka z teamu Spider Women, która w zmaganiach zajęła szóste miejsce. – Pogoda dopisała i nawet słaby wiatr nie przeszkodził nam się bawić i fajnie spędzić czas na wodzie.

– Faktycznie trochę brakowało wiatru, ale dzięki temu regaty były bezpieczne i komfortowe dla wszystkich – dodaje Piotr Nowakowski, reprezentujący Uniwersytet Morski, którego załoga zakończyła regaty na piątej pozycji. – Atmosfera też była świetna. A jezioro Brodno Wielkie jest piękne, to naprawdę wspaniały akwen do uprawiania żeglarstwa.

Pierwsze miejsce w Różowych Regatach zajęły Beata Magdalena Ostrowska, Małgorzata Necel, Malwina Walter i Zosia Wolska z Żeglarskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Stężyca, które zgarnęły komplet zwycięstw w wyścigach. Na drugiej lokacie uplasował się team z UKŻ Lamelka Kartuzy – Agnieszka Kąkol oraz Maja, Patryk, Piotr i Mariola Ulaczykowie. Ostatnie miejsce na podium przypadło Katarzynie i Ewelinie Wolskim, Olivierowi Grabowowi i Michałowi Kalinowskiemu z UKS Wodniacy Garczyn.

Regaty nie były jedynymi atrakcjami na wodzie. Drugiego dnia imprezy, w niedzielę 29 sierpnia, pomimo deszczowej pogody udało się przeprowadzić warsztaty na jachtach 2020.

Projekt Wyścig o zdrowie „Różowego Goździka Kartuzka” będzie kontynuowany jesienią. Organizatorzy planują przeprowadzić zajęcia i warsztaty o tematyce zdrowotnej w szkołach powiatu kartuskiego.

Organizatorem Wyścigu o zdrowie „Różowego Goździka Kartuzka” była Fundacja „Nasze Dzieci” z Przodkowa, współorganizatorem Fundacja Aktywnie i Zdrowo z Gdyni, a partnerem Kartuskie Centrum Kultury. Wydarzenie zostało dofinansowanie w ramach zadania publicznego powiatu kartuskiego.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ