< Powrót
26
sierpnia 2021
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Różowego Goździka Kartuzka
Wyścig o zdrowie „Różowego Goździka Kartuzka” odbędzie się w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu „Złota Góra” w Brodnicy Górnej.

Wyścig o zdrowie „Różowego Goździka Kartuzka” już w weekend

Już w sobotę 28 sierpnia w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu „Złota Góra” w Brodnicy Górnej niezwykłe – Różowe Regaty.  Zainaugurują wyścig o zdrowie „Różowego Goździka Kartuzka”. To nowa inicjatywa skierowana do kobiet, łącząca promocję żeglarstwa i profilaktyki zdrowotnej. 

– W ubiegłym roku, podczas pandemii powstał pomysł, żeby zorganizować na Złotej Górze święto kobiet, którego częścią będą regaty – opowiada Hanna Kajeta, prezes Fundacji „Nasze Dzieci” oraz koordynator Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu. – Tak narodził się Wyścig o zdrowie „Różowego Goździka Kartuzka”. Ma on na celu promowanie profilaktyki przeciwnowotworowej oraz działań na rzecz zdrowia psychicznego.

Wydarzenie składa się z dwóch części. Pierwszą będą regaty oraz rejsy na jeziorze Brodno Wielkie na jachtach 2020. W sobotę 28 sierpnia przeprowadzone zostaną regaty. Wystartuje dziesięć załóg złożonych ze skippera oraz chętnych do pływania pań i panów z powiatu kartuskiego, którzy zgłosiły chęć rywalizacji. W niedzielę 29 sierpnia natomiast wszyscy uczestnicy Wyścigu o zdrowie „Różowego Goździka Kartuzka”, będą mogli popływać na tych łódkach pod okiem doświadczonych instruktorów.

Drugą częścią Wyścigu o zdrowie będą prelekcje i spotkania integracyjne dla kobiet, które poprowadzą psycholożki – Milena Lachowicz i Magdalena Kloskowska-Górska oraz specjalistks ds. zarządzania rehabilitacją Katarzyna Barańska. O tematyce menstruacyjnej opowie z kolei Stowarzyszenie Różowej Skrzyneczki.

– Mam świadomość, że rozmowa o profilaktyce raka piersi i szyjki macicy jest trudna i dlatego bardzo się cieszę, że obok edukacji sportowej, pracy w grupie i warsztatów psychologicznych będzie czas i na nią – mówi Milena Lachowicz. – To ważne, by otwarcie dyskutować o zdrowiu kobiety i dobrze, że nie jest to już temat tabu.

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu przyjmowane są pod adresem gozdzik.kartuzka@gmail.com oraz numerem telefonu 508 745 205.

Obie części imprezy połączy koncert szantowy Waldemara Mieczkowskiego z zespołem. Zagrają w sobotę o godzinie 19. Po nim zaplanowano warsztaty integracyjne przy ognisku.

Organizatorzy chcą kontynuować projekt jesienią. Zajęcia i warsztaty o tematyce zdrowotnej zorganizowane zostaną w szkołach powiatu kartuskiego.

Program

Sobota, 28 sierpnia
11.00 – 15.00  Regaty sportowo-integracyjne
13.00 – 15.00 „Motywacja na różowo – czy zdrowiu psychicznemu potrzebne jest szczęście?” – warsztaty dla liderek lokalnych NGO cz. 1 – dr Magdalena Kloskowska-Górska
16.00 – 17.00  Start czas zacząć – spotkanie powitalne z poczęstunkiem dla kobiet – prezes Fundacji „Nasze Dzieci” Hanna Kajeta
17.00 – 17.30  Wręczenie nagród Różowych Regat w klasie 2020 – dr Milena Lachowicz
17.30 – 18.30  Ze zdrowiem do twarzy – profilaktyka przeciwnowotworowa – dr Milena Lachowicz
ABC pacjenta – Katarzyna Barańska, rehamanager
18.30 – 19.30  Spotkania informacyjne Stowarzyszenia Różowej Skrzyneczki z Wrocławia
19.00 – 20.30  Koncert szantowy na Złotej Górze
20.30 – 22.00  Warsztaty integracyjne „Na Różowo” – „Z ogniskiem czy bez?”

Niedziela 29 sierpień 2021 r.
10.30 – 12.30  „Motywacja na różowo – Przyszłość w kobietach – zagadnienia do II edycji Wyścigu o zdrowie „Różowego goździka Kartuzka” – warsztaty dla liderek lokalnych NGO cz. 2. – dr Magdalena Klosko Kloskowska-Górska, prezes Fundacji „Nasze Dzieci” Hanna Kajeta
13.00 – 15.00  Warsztaty na wodzie na klasie 2020 – podzielmy się doświadczeniami – Marta Wasążnik, „Fundacja Aktywnie i Zdrowo”
16.00 – 16.30  Zakończenie

Organizatorem Wyścigu o zdrowie „Różowego Goździka Kartuzka” jest Fundacja Nasze Dzieci z Przodkowa, współorganizatorem Fundacja Aktywnie i Zdrowo z Gdyni, a partnerem Kartuskie Centrum Kultury. Wydarzenie zostało dofinansowanie w ramach zadania publicznego powiatu kartuskiego.

Szczegółowe informacje

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ