mat. prasowe
UKS Navigo
Catamaran Cup

Rywalizacja w Sopot Catamaran Cup 2022

W dniach 18-19 czerwca odbyły się regaty Sopot Catamaran Cup, organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Navigo. Zawodnicy rywalizowali w klasach: Hobie Cat 16, A-class, F-18 i Open.

W sobotę przy sopockim molo można było podziwiać paradę katamaranów oraz obserwować trzy wyścigi dla każdej klasy, w silnym i zmiennym wietrze. W niedzielę rywalizacja toczyła się w silnym wietrze od morza, który zbudował dużą falę. Przeprowadzono trzy wyścigi dla każdej klasy. Nie obyło się bez wywrotek.

Finalnie w Sopot Catamaran Cup w klasie Hobie Cat 16 pierwsze miejsce zajęła załoga Iga Saj i Maksymilian Nadolski (Stowarzyszenie Port Mechelinki), drudzy byli Makary Gałka i Weronika Didienko (UKS Navigo Sopot), a trzecie miejsce zajęli Bartłomiej i Aleksander Janiszewscy z Warszawy (Sail & Ski Klub). W kategorii młodzieżowej zmiana dotyczyła tylko trzeciego miejsca, na które wskoczyli Max Berliński i Marcel Bisewski (Stowarzyszenie Port Mechelinki).

W klasie A pierwszy był Jacek Noetzel UKS Navigo Sopot, drugi – Andrzej Senkus UKS Navigo Sopot, trzeci zaś Vladislav Ptasnik YK JESTRABI z Czech. Najlepszym juniorem został Andrzej Senkus (UKS Navigo Sopot).

W klasie F-18 wygrali Krzysztof Bassak i Piotr Siciński (YKP Warszawa), drugą pozycję zajęli Michał Surowiec i Jerzy Białek (UKS Navigo Sopot), a trzecią Łukasz Wroczyński i Rafał Schleifer (UKS Navigo Sopot).

W klasie Open przodowali juniorzy: Stanisław Wierczyński i Kacper Barszczyk (UKS Navigo Sopot) na katamaranie Nacra 15.  Drugie miejsce zajęła załoga Kuba Włoch, Kazimierz Wachnik, Antoni Maruczyński (UKS Navigo Sopot).

Regaty były zaliczane do Pucharu Polski Katamaranów, odbyły się pod patronatem miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.