< Powrót
9
sierpnia 2022
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
samotnych
Zmagania samotników w 2020 roku.

Samotnicy powalczą o mistrzostwo Polski ORC

23 żeglarzy rozpocznie w środę 17 sierpnia rywalizację w Bałtyckich Regatach Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza. Impreza ma tym roku rangę Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC załóg jednoosobowych.

Trzy dni ścigania czekają uczestników Bałtyckich Regatach Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza, organizowanych przez Klub Żeglarzy Samotników. Od 17 do 19 sierpnia regatowcy będą rywalizować w jednym wyścigu ze Świnoujścia do Świnoujścia z opłynięciem archipelagu wysp Christiansø.

Do regat – które w tym roku mają rangę Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC załóg jednoosobowych – zgłosiło się jak na razie dwudziestu trzech żeglarzy. Na linii startu zobaczymy m.in. Kubę Marjańskiego (AKM Gdańsk) na jachcie „Moana X” – mistrza Polski samotników z 2020 roku, Marcina Raubo (YKP Szczecin) na „Rosebud”, Łukasza Trzcińskiego (Marina Urody) na jachcie „Good Speed” – multimedalistę MŻMP, Andrzeja Kopytkę na „Opolu” – uczestnika transatlantyckich regat Jester Challenge i Jacka Roszyka (ŻLKS Poznań) na jachcie „Smoke” – ubiegłorocznego wicemistrza Polski samotników.

– Mam nadzieję, że w tym roku w końcu uda mi się zdobyć mistrzostwo Polski – mówi Jacek Roszyk. – Konkurencja jest jednak bardzo silna i każde miejsce na podium będzie zadowalające. Na pewno bardzo mocni są Władek Chmielewski, Sławek Turniak, Kuba Marjański czy Tomek Odzioba, który dwukrotnie wygrywał Poloneza. Ale wygrać tak naprawdę może każdy. Bardzo cieszę się z trasy – morskie mistrzostwa powinny odbywać się na pełnym morzu.

We wtorek 16 sierpnia zaplanowana jest odprawa sterników, dzień później o godzinie 8.30 odbędzie się odprawa meteo, a o godzinie 10 rozpocznie się wyścig. Zakończenie regat zaplanowano w piątek 19 sierpnia o godzinie 12. Regaty będzie można śledzić na trackingu.

Strona regat

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

PODZIEL SIĘ OPINIĄ