< Powrót
31
marca 2019
Tekst:
Tomasz Falba
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Głosowanie

Sejmik PoZŻ: Jest absolutorium dla Zarządu

Zwyczajny Sejmik Sprawozdawczy Pomorskiego Związku Żeglarskiego odbył się 31 marca w Gdyni. Zgromadzeni na nim delegaci udzielili Zarządowi PoZŻ absolutorium.

Do Gdyni przyjechali delegaci zdecydowanej większości klubów zrzeszonych w PoZŻ. Związek liczy ich ponad pięćdziesiąt z terenu całego województwa pomorskiego.

Sejmik jest najwyższą władzą w PoZŻ. Zbiera się raz do roku, aby podejmować najważniejsze dla Związku decyzje oraz udzielać absolutorium jego władzom na kolejny rok.

– Pomorski Związek Żeglarski zajmuje zasłużone pierwsze miejsce wśród okręgowych związków żeglarskich w Polsce – powiedział na rozpoczęcie Sejmiku, jego gość, Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

Delegaci na Sejmik PoZŻ wysłuchali sprawozdania prezesa Zarządu Bogusława Witkowskiego z działalności PoZŻ w roku 2018. Swoje sprawozdanie przedstawiła również Komisja Rewizyjna i Sąd Koleżeński.

Sejmik jednogłośnie zatwierdził sprawozdanie finansowe PoZŻ i – tak samo jednogłośnie – udzielił absolutorium obecnemu Zarządowi Związku.

Spotkanie delegatów pomorskich klubów stało się również okazją do wręczenie medali za szczególne zasługi dla żeglarstwa pomorskiego dla wybitnego trenera Andrzeja Lutomskiego, Edwarda Kinasa, komandora Jacht Klubu MW Kotwica w Gdyni, szkoleniowca Teofila Kaczmarka i działacza żeglarskiego Andrzeja Szrubkowskiego. Honorowymi odznakami PoZŻ „Zasłużony dla Żeglarstwa Pomorskiego” wyróżnieni zostali natomiast Marek Wójcik i Ryszard Grablis.

Minutą ciszy uczczono natomiast żeglarzy, którzy w ostatnim roku odeszli na wieczną wachtę.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ