< Powrót
25
marca 2018
Tekst:
Tomasz Falba
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Sejmik z Zarządem

W Gdyni odbył się zwyczajny Sejmik Sprawozdawczy Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Delegaci – jednogłośnie – udzielili Zarządowi PoZŻ absolutorium.

Do Gdyni przyjechali delegaci klubów zrzeszonych w PoZŻ. Związek liczy ich pół setki. Zrzeszają ponad trzy tysiące żeglarzy.

Sejmik jest najwyższą władzą w PoZŻ. Zbiera się raz do roku. Delegaci, którzy przyjechali do Gdyni 25 marca wysłuchali sprawozdania prezesa Zarządu Bogusława Witkowskiego z działalności PoZŻ w roku 2017. Zapoznali się też z sytuacją finansową organizacji.

Swoje sprawozdanie przedstawiła również Komisja Rewizyjna i Sąd Koleżeński. Gościem spotkania był prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.

Sejmik zatwierdził sprawozdanie finansowe PoZŻ i – jednogłośnie udzielił absolutorium obecnemu Zarządowi Związku.

– To był dla PoZŻ wyjątkowo obfity w wydarzenia rok – mówi prezes Witkowski. – Przed nami kolejne wyzwania.

Sejmik stał się również okazją do wręczenie honorowych odznak PoZŻ „Zasłużony dla Żeglarstwa Pomorskiego”. Otrzymali je: Krzysztof Pestka, Jakub Pankowski, Eugeniusz Ginter, Andrzej Wątrowicz, Teresa Chojnacka-Szpetulska, Janusz Opioła, Zbigniew Tarała, Leszek Batko, Andrzej Uzdowski i Sławomir Dębicki. Delegaci uczcili też minutą ciszy tych żeglarzy z Pomorza, którzy w ostatnim roku odeszli na wieczną wachtę.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ