< Powrót
11
maja 2018
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe
Śląska Liga Regatowa

Śląska Liga Regatowa – rusza 6 edycja

13 maja na Zalewie Rybnickim rusza kolejny sezon żeglarskich rozgrywek ligowych. Jest to kontynuacja projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi, mającego na celu aktywizację lokalnych zawodników i klubów żeglarskich.

Podobne projekty organizowane są od kilku lat również w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów regatowych dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach.

W zakończonych 5 poprzednich edycjach zwyciężały załogi Classen, Inżbud, RKZ im. Pierożka czy KS Górnik Boguszowice. Udział wzięło wielu znanych zawodników regatowych, ale też amatorskie załogi klubowe i firmowe. Formuła ligi jest łatwa i dostępna dla wszystkich a doskonałą zabawę i dużą dawkę adrenaliny zapewniają szybkie i sprawne jachty oraz krótkie intensywne wyścigi.

Planowane jest rozegranie 4 rund od 13 maja do 17 czerwca. Zgłosiło się 6 załóg:
Śląski Yacht Club Gliwice, Inżbud Rybnik, Ecol Rybnik, Aspekt Bytom, ATH Bielsko Biała, Wasko Gliwice.

Regaty odbędą się na Zalewie Rybnickim, start o godzinie 11 w niedzielę a bazą regat jest Hotel i Restauracja Stodoły. Zawodnicy dostaną do dyspozycji jednakowe, monotypowe jachty regatowe Skippi 650, przygotowane i serwisowane na miejscu przez obsługę techniczną. W każdej rundzie zaplanowanych jest od 6 do 12 wyścigów. Zwycięży ta załoga, która po 4 rundach będzie miała najwięcej punktów.

– To już  szósta edycja Żeglarskiej Ligi dla wszystkich na Śląsku, amatorów ale też zaawansowanych żeglarzy regatowców – mówi Maciej Cylupa, przedstawiciel organizatora Śląskiej Ligi Regatowej. – Gwarantujemy dużo pływania, super rywalizację i emocje oraz doskonałą okazję do zdobycia nowych umiejętności. Praktycznie potrzeba tylko zgromadzić minimum trzy osoby załogi, zgłosić się i przyjechać na przystań. Jachty i cała organizacja są przez nas zapewniane. Ponadto w ramach Ligi organizujemy wykład i treningi dla chętnych załóg.

Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy Miasta Rybnik. Bliźniacza Szczecińska edycja Ligi rozpoczyna się w ostatni weekend maja regatami na jeziorze Dąbie.

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata Polish Match Tour, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 6 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje

Kontakt do organizatorów: maciek@polishmatch.pl.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ