mat. prasowe
Czepek Foto Surf
Sopot Catamaran Cup 2021

Sopot Catamaran Cup 2021: kolorowe żagle w Sopocie

W dniach 5-6 czerwca odbyły się w Sopocie regaty Sopot Catamaran Cup, organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Navigo. Na wodzie zaprezentowało się ponad czterdzieści katamaranów.

Zawodnicy rywalizowali w czterech klasach: A-class, Open, Hobie Cat 16, Hobie Cat 14. W klasie Open, która ścigała się wg przelicznika Texel, startowały następujące klasy łódek: Nacra 15, Formuła 18, Tornado, Topcat K1, Flying Phanton. W sobotę 5 czerwca przed wyścigami odbyła się parada katamaranów przy sopockim molo. Dzięki dużej frekwencji Hobie Catów żagle prezentowały się szczególnie kolorowo.

Wiatr kształtował się w granicach 5-8 węzłów. Rozegrano wszystkie zaplanowane wyścigi, po sześć dla każdej klasy.

W klasie Open zwycięzcami zostali doświadczeni żeglarze z Formuły 18 Michał Surowiec i Jerzy Białek z UKS Navigo. W kategorii Open Młodzieży zwyciężyli Pola Szadziul i Szymon Cierzan z UKS Navigo na katamaranie Nacra 15.

W klasie Hobie Cat 16 klasyfikację ogólną i młodzieżową wygrała załoga z klubu Port Mechelinki – Iga Saj i Maksymilian Nadolski. W klasie Hobie Cat 14 pierwsze miejsce zajął Paweł Janusz reprezentujący PHCA. W A-class zwyciężył aktualny brązowy medalista mistrzostw świata Tymoteusz Bendyk z UKS Navigo.

Regaty zaliczane do Pucharu Polski Katamaranów odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Następne zmagania organizowane przez UKS Navigo odbędą się w dniach 3-4 lipca, a będzie to Sopot Optimist Cup. Zaś w terminie 20-22 sierpnia rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Katamaranów.