< Powrót
16
września 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Rafał Czepułkowski - FotoSurf
Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia

Start XX edycji Pucharu Prezesa Grupy Ergo Hestia

W dniach 16-19 września Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia Sopot będzie gościł zawodników rywalizujących o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia. W ramach imprezy odbędą się mistrzostwa Polski iQFoil i Formula Windsurfing Foil oraz Puchar Polski Formuła Kite Open, Arrows i Wing. 

W tym roku regaty o Puchar Prezesa Grupy ERGO Hestia obchodzą swoje dwudziestolecie. Na starcie staną najlepsi krajowi wind i kitesurferzy, a w konkurencji iQFoil i Formula Windsurfing organizatorzy spodziewają się międzynarodowej obsady. Patronat nad imprezą objął Polski Związek Żeglarski.

– Współpraca z naszym sponsorem tytularnym, grupą Ergo Hestia, jest wyjątkowa – podkreśla komandor klubu Piotr Hlavaty. – Cieszymy się, że jesteśmy razem już ponad 20 lat i można śmiało powiedzieć, że to fenomen na skalę krajową, a może i międzynarodową. Regaty o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia to zawsze wyjątkowy dla nas czas. W tym roku nie jest inaczej i to właśnie w ramach naszych regat rozegrane zostaną mistrzostwa Polski nowej klasy olimpijskiej iQFoil, a do rywalizacji staną również inne nowoczesne klasy.

Grupa Ergo Hestia od 17 marca 2000 jest głównym i tytularnym sponsorem Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo Hestia Sopot. Firma aktywnie wspiera wydarzenia organizowane przez klub oraz zawodników. Efektem tej współpracy jest wychowanie wielu medalistów żeglarskich mistrzostw Polski, Europy i świata oraz utytułowanych olimpijczyków.

W ramach XX edycji regat o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia zawodnicy będą rywalizować w klasach iQFoil, Formula Windsurfing Foil, Formuła Kite Open, Arrows oraz Wing. Formuła Kite Open jest nowa klasą olimpijską, a iQFoil jest nową windsurfingową klasą, która zastąpi RS:X podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024.

Zawody w Sopocie są pierwszymi mistrzostwami Polski dla tej klasy. W 2020 r. klub organizował również ostatnie mistrzostwa Polski w klasie RS:X. W rywalizacji na iQFoil weźmie udział m.in. zawodniczka SKŻ Ergo Hestia Sopot Maja Dziarnowska, która w tegorocznych mistrzostwach świata zajęła dziesiątą pozycję.

Podczas zawodów planowane jest rozegranie 20 wyścigów dla każdej klasy. Dla iQFoil oraz Formula Windsurfing Foil wyścigi rozpoczną się w czwartek 16 września o godz. 12, a dla pozostałych klas – w piątek, również o godz. 12. W sobotę i niedzielę wszystkie klasy startują od godziny 11.

Zawiadomienie o regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ