< Powrót
29
lipca 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jean Marc Favre
Europy w klasie O’pen Skiff
Zmagania O'pen Skiff podczas 130. Travemünder Woche 2019.

Sukces Polaków na mistrzostwach Europy w klasie O’pen Skiff

W niedzielę 29 lipca w Travemünde w Niemczech zakończyły się mistrzostwa Europy w klasie O’pen Skiff. W zawodach świetnie spisali się Polacy, którzy zajęli miejsca w czołówce.

W środę 24 lipca, w ramach 130. Travemünder Woche 2019, 87 zawodników klasy O’pen Skiff rywalizowało o tytuł mistrzów Europy. Przez pięć dni udało się przeprowadzić 12 wyścigów dla grupy U17 i jedenaście dla grupy U13. W obu świetnie spisali się młodzi żeglarze z Polski.

W grupie U17 na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej, a drugim wśród dziewcząt, uplasowała się Zuzanna Rodzeń (MKŻ Arka Gdynia). Na piętnastej lokacie uplasował się Kacper Bąk, na szesnastej Katarzyna Wajdowska (oboje KŻ Horn Kraków), a na dwudziestej Janina Dmochowska (MKŻ Arka Gdynia). Mistrzostwo Europy zdobył Włoch Leonardo Nonnis.

W grupie U13 na miejscach od czwartego do siódmego znaleźli się Polacy – Liwia Liszkiewicz (Olsztyński Klub Żeglarski), która była pierwsza wśród kobiet, Gita van der Voort (KŻ Horn Kraków), Maks Betlejewski (MKŻ Arka Gdynia) i Bartłomiej Wrzosek (KŻ Horn Kraków). Dwunasty był Jan Suchocki, czternasta Natasza Tarnawska (oboje MKŻ Arka Gdynia), a dziewiętnasty Wiktor Sebastiański (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Złoty medal trafił do Federico Quaranty z Włoch.

Podczas 130. Travemünder Woche 2019 odbyły się również Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec Juniorów w klasie Laser Radial. Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława) zajęła w nich 26 miejsce.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ