< Powrót
31
maja 2022
Tekst:
Andrzej Szrubkowski
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Pucharu Biura PBP świadectwa

Świadectwa KWR: Przyjmowanie zgłoszeń na wykonanie pomiarów

Zauważalny od sezonu 2021 roku spadek zainteresowania udziałem w regatach jachtów morskich z zastosowaniem współczynnika KWR, pogłębiony w sezonie bieżącym trudnościami technicznymi, spowodowanymi m.in. wyłączeniem z eksploatacji żurawia w Górkach Zachodnich, spowodował podjęcie przez zespół pomorskich mierniczych Formuły KWR decyzji o zorganizowaniu pomiarów umożliwiających uzyskanie świadectwa pomiarowego KWR.

W celu obniżenia kosztów najmu dźwigu samojezdnego niezbędnego do wykonania pomiaru ciężaru jachtu, Pomorski Związek Żeglarski podjął decyzję o dofinansowaniu 50 proc. tej części operacji pomiarowej.

Na miejsce pomiarów wyznaczono basen żeglarski w Gdyni. Termin to wstępnie sobota 9 lipca. Zostanie doprecyzowany po otrzymaniu zgłoszeń od minimum 10 armatorów jachtów.

Ta liczba pozwala ustalić jednostkową cenę za korzystanie z dźwigu na poziomie max. 280 zł za jeden jacht, płatną przez jego armatora. W dniu pomiarowym nie będzie najprawdopodobniej możliwości wykonania wszystkich pomiarów niezbędnych do uzyskania świadectwa KWR. Będzie jednak możliwe ustalenie z obecnymi mierniczymi indywidualnego terminu pozostałych pomiarów (kadłub, żagle).

Zgłoszenia wstępne wykonania pomiaru ciężaru należy składać pisząc na adres pbp@pozz.org.pl w terminie do 28 czerwca. Warunki szczegółowe dotyczące wykonania pomiarów zostaną przekazane w odpowiedzi na adres e-mail składającego zgłoszenie wstępne.

Ponieważ maksymalna „moc przerobowa” zespołu mierniczych wynosi 12 jachtów, prosimy o możliwie jak najwcześniejsze dokonywanie zgłoszeń.

Co myślisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ