RORC / James Mitchell
RORC Transatlantic Race
„I Love Poland” w RORC Transatlantic Race.

Świetny wynik „I Love Poland” w RORC Transatlantic Race

Jako pierwszy jednokadłubowiec przeciął linię mety regat RORC Transatlantic Race jacht „I Love Poland”. Polska jednostka ukończyła transatlantyckie regaty we wtorek 17 stycznia o godzinie 14.53 naszego czasu.

20 jachtów wystartowało w niedzielę 8 stycznia w dziewiątej edycji regat RORC Transatlantic Race – atlantyckiego wyścigu, którego trasa biegnie z Lanzarote na Wyspach Kanaryjskich do Grenady na Karaibach. W zmaganiach w tym roku wzięła udział jedna polska jednostka – „I Love Poland” ze skipperem Grzegorzem Baranowskim.

Jako pierwsze na mecie regat tradycyjnie zameldowały się trimarany klasy MOD 70, które dopłynęły na Karaiby już w weekend. W kategorii Line Honours wielokadłubowców zwyciężył „Maserati” Giovanniego Soldiniego, któremu pokonanie 3229 Mm zajęło rekordowy czas zaledwie 5 dni, 5 godzin, 45 minut i 31 sekund. Tuż za nim uplasowały się „Snowflake” i „Zoulou”.

„Maserati” na mecie RORC Transatlantic Race.

O godzinie 14.53 czasu polskiego na metę RORC Transatlantic Race jako pierwszy jednokadłubowiec dotarł „I Love Poland”. Polskiemu jachtowi pokonanie Atlantyku zajęło 8 dni, 23 godziny, 43 minuty i 25 sekund. Według szacunkowych przeliczeń jednostka zajmuje także czwarte miejsce w klasie IRC Overall oraz pierwsze w IRC Super Zero.

„I Love Poland” najbliższe tygodnie spędzi na Karaibach. Weźmie tam udział w rozpoczynających się 20 lutego regatach RORC Carribean 600 oraz w St. Maarten Heineken Regatta, które startują 2 marca.