< Powrót
26
listopada 2018
Tekst:
Leopold Naskręt
Zdjęcie:
Leopold Naskręt
Młodszego Instruktora Żeglarstwa

Trwa kurs na patent Młodszego Instruktora Żeglarstwa

Pierwsza część kursu Młodszego Instruktora Żeglarstwa PZŻ, organizowanego przez Pomorski Związek Żeglarski, zmierza ku końcowi. Ostatnie zajęcia teoretyczne zakończą się 8 grudnia wykładem i seminarium, które poprowadzi kpt. Leszka Batko.

W ostatnim czasie wzrosły oczekiwania stawiane organizatorom wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Organizacje i samorządy zlecające i finansujące każdą formę relaksu – półkolonie, kolonie, obozy, rejsy czy spływy – oczekują od kadry pracującej z dziećmi i młodzieżą coraz większych kompetencji.

W końcowej fazie są prace prowadzone  przez Polski Związek Żeglarski i Instytut Badań Edukacyjnych, dotyczące Polskiej Ramy Kwalifikacji i Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, w zakresie opracowywania nowych założeń stopni instruktorskich  i trenerskich. Na ostatnim spotkaniu Komisji Szkolenia PZŻ w Rynie, zostało przyjętych wiele postulatów i propozycji zmian w obowiązującym Systemie Szkolenia Instruktorów Związku.

Pomorski Związek Żeglarski, w trosce o podnoszenie kwalifikacji żeglarskich, zorganizował kurs na patent MIŻ PZŻ. Cieszy się on sporym zainteresowaniem. Część praktyczna, pływanie na jachtach w okresie wiosennym, planowana jest w drugiej połowie kwietnia (o ile warunki pogodowe pozwolą). Zajęcia będą się odbywać  w soboty oraz niedziele. Zakończenie kursu i egzamin przewidziany jest na pierwszą połowę maja 2019 r.

Organizatorzy postanowili też o uruchomieniu dodatkowych sesji teoretycznych, jeszcze przed zajęciami na wodzie. Całkowity koszt kursu (bez opłaty za egzamin i patent) wynosi 1200 zł dla osób zrzeszonych w klubach i sekcjach żeglarskich PoZŻ. Dla niezrzeszonych 1600 zł. Warunkiem przystąpienia do kursu jest posiadanie patentu co najmniej żeglarza jachtowego oraz uiszczenie opłaty za kurs.

Informacji szczegółowych udziela KWŻ kursu kpt. Leszek Batko. Tel.: +48 606 496 040, e-mail: leszek.batko@pozz.org.pl.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ