< Powrót
5
grudnia 2019
Tekst:
Jan Morisson
Zdjęcie:
Jan Morisson
nawigacji

Uczyli się nawigacji, teraz czas na konkursowe zmagania

Zakończyły się trzecie warsztaty pod hasłem „Interdyscyplinarne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej”. Ostatnie spotkanie w ramach cyklu zajęć prowadzonych w Pomorskiej Szkole Żeglarstwa i Edukacji Morskiej odbyło się we wtorek 3 grudnia.

Przez dwa tygodnie uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami,  uczyli się posługiwania przyborami nawigacyjnymi, określania pozycji geograficznej, wykreślania kursu na mapie morskiej i tworzenia zapisów w dzienniku jachtowym.

W warsztatach wzięło udział 33 uczniów z klas VII i VIII, oraz ich opiekunowie z Gdańska, Gdyni, Szemudu, Rumi, Częstkowa, Leźna, Sopotu. Wszyscy pracowali w czteroosobowych zespołach złożonych z trójki uczniów i opiekuna.

Corocznie organizowane warsztaty mają na celu doskonalenie kompetencji nauczycieli szkół podstawowych w zakresie nauczania elementów nawigacji, w połączeniu z treściami z zakresu matematyki i nauk przyrodniczych. Są etapem przygotowującym uczestników do konkursu o  tytuł Pomorskiego Mistrza Nawigacji.

Pierwszy, eliminacyjny etap konkursu – w formie szkolnego testu – planowany jest na 12 lutego 2020 r. Drugi etap, czyli eliminacje rejonowe, odbędzie się 4 marca w gdyńskiej siedzibie Pomorskiej Szkoły Żeglarstwa  i Edukacji Morskiej oraz w Słupsku, w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku (sala konferencyjna ODN przy ul. Poniatowskiego 4A).

Finał V Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji planowany jest na 25 marca, w Słupskim Inkubatorze Technologicznym przy ul. Portowej 13B.

Nauczyciele uczestniczący w zakończonych we wtorek zajęciach, otrzymali materiały pomocnicze do dalszej pracy z uczniami w szkole. Mają też możliwość skorzystania z konsultacji merytorycznych z wykładowcą prowadzącym zajęcia.

Na zakończenie wtorkowego spotkania każdy uczestnik otrzymał certyfikat uprawniający do udziału w eliminacjach szkolnych.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ