< Powrót
27
września 2022
Tekst:
Tomasz Falba
Zdjęcie:
mat. nadesłane
Tomasz Odzioba.

Udane starty Polaków w Silverrudder

Silverrudder Challenge of the Sea to największe regaty samotników na świecie. W tym roku z powodzeniem wystartowało w nich trzech Polaków.

Regaty Silverrudder rozgrywane są co roku w okolicy równonocy jesiennej – w tym roku odbyły się w dniach 16-18 września.

Władysław Chmielewski.

Prowadzą wokół duńskiej wyspy Fionia. Zaczynają się i kończą w Svendborgu. Trasa liczy 143 Mm i jest bardzo wymagająca ze względu na dużą ilość startujących, trudne warunki nautyczne, intensywny ruch statków, jak również to, że trzeba ją pokonać częściowo nocą.

Choć to regaty, które liczą sobie zaledwie dziesięć lat przyciągają największą na świecie ilość żeglarzy samotników. W tym 450. Było wśród nich również trzech Polaków: Tomasz Odzioba na jachcie „Black Caravela”, Zbigniew Pawłowski na „Mirjam” i Władysław Chmielewski na „Bindi”.

Najlepiej poszło Odziobie. Był drugi w swojej grupie. W tej samej grupie (Keelboats Medium, 30-35 stóp) Zbigniew Pawłowski był 36. a Władysław Chmielewski 37. Takie pozycje na 79 jachtów w tej grupie uznać należy za sukces.

Dwóch z żeglarzy przysłało nam ciekawe relacje z wyścigu. Bardzo im dziękujemy i publikujemy w całości poniżej.

Relacja Tomasza Odzioby

Relacja Władysława Chmielewskiego

Pełne wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ