< Powrót
17
października 2018
Tekst:
Hanna Kajeta
Zdjęcie:
Hanna Kajeta
Brodno Wielkie

Udany sezon zamknięty Błękitną Wstęgą jeziora Brodno Wielkie

Koniec sezonu w Uczniowskim Klubie Żeglarskim Lamelka świętowano w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Na pożegnanie 13 października odbyły się tam regaty Błękitna Wstęga jeziora Brodno Wielkie.

Na jeziorze Brodno Wielkie ścigali się członkowie Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Lamelka, Vi-King Człuchów oraz podopieczni trenera Andrzeja Lutomskiego z MKŻ Arka Gdynia na jachtach klasy O’pen Bic.

Regaty rozegrano w czterech klasach. Triumfowali: w Optimiście – Patryk Ulaczyk, w Cadecie – Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski, w Omedze – Jacek Karolczak, Piotr Ulaczyk i Paulina Browarczyk von Wysocka (wszyscy UKŻ Lamelka) oraz w klasie Open – Zuzanna Rodzeń (MKŻ Arka Gdynia).

W wyścigu o „Błękitną Wstęgę” brało udział blisko 50 zawodników. Statuetki zwycięzcom wręczył burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Wydarzeniom na wodzie towarzyszyło spotkanie integracyjne, którego gośćmi byli m.in. przedstawiciele Miejskiego Klubu Żeglarskiego Arka z Gdyni. Gościem specjalnym zaś znany żeglarz Jarek Kaczorowski, zwycięzca regat Sydney – Hobart w klasie IRC A oraz Mackinac w klasie PHRF 1.  Ma na koncie wiele medali MP i MŚ w klasach Micro, QT i Tornado. Zdobywca nagrody Rejs Roku w 2007 roku za udany start w regatach samotników przez Atlantyk na 6,5-metrowych jachtach. A obecnie kapitan jachtu „I love Poland”. Poprowadził prelekcję żeglarską dla adeptów i sympatyków przygód na morzu.

W CSWiPR na Złotej Górze podsumowano sezon 2018. Padło wiele ciepłych słów ze strony burmistrza Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego. Spotkanie było też okazją do podziękowania rodzicom oraz wszystkim wspierającym żeglarstwo klubowe. Prezes UKŻ Lamelka Mirosław Plichta skierował szczególne podziękowania za wkład pracy na rzecz rozwoju klubu do:

• Sekcji Cadet – trenera Grzegorza Formeli za osiągnięcie wysokich wyników – I miejsca  w Mistrzostwach Polski w sprincie (P. Kajeta i T. Roszkowski), III miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (H. Kurjańczyk, W. Marszalik), II miejsca drużynoweego, oraz III miejsca w Pucharze Polski dla klubu oraz osiągnięcia 34 punktów MSiT;

• Sekcji Optimist gr. B – trenerów Justyny i Andrzeja Mańczaków za zdobycie 1 punktu w klasyfikacji MSiT w Pucharze Polski oraz wysokie wyniki w ramach cyklu ŻPK (1 miejsce P. Ulaczyk).

Przedstwiono prezentację z całorocznego działania UKŻ Lamelka, które zrealizowano m.in. dzięki gminie Kartuzy, w ramach zadania publicznego „Upowszechnianie sportów wodnych z UKŻ Lamelka”.

Podziękowania trafiły także do burmistrza Kartuz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, Krystyny Kurjańczyk (za wsparcie wolontariackie) oraz do asystentów trenera: Piotra Ulaczyka, Darka Kurjańczyka i Marcina Marszalik.

Dziękowano Centrum Kultury w Kartuzach za udostępnienie infrastruktury na rzecz realizacji projektów żeglarskich, prezesowi PoŻŻ Bogusławowi Witkowskiemu, koordynatorowi Żeglarskiego Pucharu Kaszub Filipowi Lipskiemu oraz wszystkim pracownikom Pomorskiego Związku Żeglarskiego za wspieranie inicjatyw na śródlądziu i owocną współpracę. I wreszcie tegorocznym sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe, m.in.: firmie Lamel Rozdzielnice z Pępowa, Przesyłki kurierskie E-paka z Żukowa, Stacji Orlen z Kobysewa,  Hurtowni Stanley z Pępowa,  Starostwu Powiatowemu w Kartuzach, rodzicom.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ