< Powrót
12
lipca 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Eric Houdas
Vendée Globe
Alex Thomson na „Hugo Bossie” w ostatniej edycji Vendée Globe stoczył fascynujący pojedynek z Armelem Le Cléac’hem.

Vendée Globe w Miniaturach Żeglarskich

Najsłynniejszym wokółziemskim regatom samotnych żeglarzy – Vendée Globe – poświęcona została najnowsza książka Andrzeja Kowalczyka. To już siódmy tom stworzonego przez niego cyklu Miniatury Żeglarskie.

Mieszkający we Francji dziennikarz i żeglarz Andrzej Kowalczyk jest autorem kilku książek poświęconych historii żeglarstwa – m.in. „Samotni pod polską banderą” i „Kobiety na oceanach”. Jest również twórcą i wydawcą rozpoczętego w 2017 roku cyklu Miniatury Żeglarskie, nawiązującego do słynnych w PRL-u Miniatur Morskich, w których swoje rejsy opisywali m.in. Wojciech Orszulok, Leonid Teliga i Krzysztof Baranowski.

Najnowsza książka Andrzeja Kowalczyka, „Vendée Globe”, jest pasjonującą wyprawą po najsłynniejszych wokółziemskich regatach samotnych żeglarzy. Autor na niespełna 70 stronach zdołał opisać genezę regat dookoła świata w formule solo non stop, okoliczności powstania Vendée Globe oraz podstawowe zasady tego wyścigu. Znalazło się też miejsce na przybliżenie wszystkich dotychczasowych edycji, wraz z pełnymi wynikami.

Andrzej Kowalczyk nie ograniczył się tylko do suchego zrelacjonowania kolejnych regat – w książce umieścił również informacje o kosztach udziału w tym wyścigu, nagrodach dla żeglarzy i zyskach organizatora. Zapowiedział też zmiany, które czekają uczestników najbliższej edycji, która rozpocznie się 8 listopada 2020 roku.

„Vendée Globe” można kupić bezpośrednio u autora za pośrednictwem e-maila – an.ko@hotmail.fr. Jej cena wynosi 10 zł plus 5 złotych kosztów wysyłki.

Co myślisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ