< Powrót
10
sierpnia 2020
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
mat. prasowe
puchar wójta

VI ŻPK: Znamy wyniki X Regat o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna

152 zawodników i 99 jachtów startowało w rozegranych na Jeziorze Wdzydzkim X Regatach o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Impreza zaliczana jest do VI Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

Mimo słabego wiatru odbyło się siedem biegów w klasie Omega (były to równocześnie I Mistrzostwa Kaszub w Narodowej Klasie Omega) i po pięć w pozostałych klasach.  W klasyfikacji Omega Sport zwyciężyła załoga Michała Rucińskiego z Pronaw AKM Gdańsk. W Omedze Standard najlepsza była załoga Michała Gajdy z YC Rewa.

W klasyfikacji Optimist UKS zwyciężył Franciszek Kamola (KS AZS AWFIS Gdańsk). Drugie miejsce zajął Oliwier Grabow z UKS Wodniacy Garczyn, na trzecim zaś uplasował się Mateusz Wajda, reprezentujący Mechelinki Yacht and Fun. W klasie Optimist „0” najlepsza była Ola Kosowska (OPTI CWM Gdynia), na drugim miejscu znalazła się Zosia Hucińska (OPTI CWM Gdynia), a brąz wywalczył Konstanty Rzołnieruk (UKS Tolkmicko).

W klasie Cadet najlepsi byli Marcel Kurjańczyk i Filip Nowak z UKŻ Lamelka Kartuzy. Na drugim miejscu uplasowała się załoga Malwiny Walter i Zofii Wolskiej z ŻUKS Stężyca. Trzecią lokatę zajęli Patryk Ulaczyk i Maciej Dowbusz (UKŻ Lamelka Kartuzy). W klasyfikacji Open zwyciężyła Laura Szulc z załogą (niezrzeszeni). Na drugim i na trzecim miejscu byli startujący na jachtach 2020 reprezentanci JKM Roda Gdynia, Antonina Marciniak i Maciej Sapiejka.

Uczestnicy rywalizacji w klasyfikacji Open w X Regatach o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna, fot. Marta Wasążnik.

Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy Wodniacy Garczyn, we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Bazą było Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach, a plac dla jachtów udostępnił Hotel Niedźwiadek. Pomocy organizatorom udzieliła Przystań „U Grzegorza”. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy z kościerskiego WOPR.

Wyniki
Omega Sport
Omega Standard
Optimist UKS
Optimist „0”
Cadet
Open

KLASYFIKACJA GENERALNA ŻPK PO 3 REGATACH

Kolejne pucharowe rozgrywki – XI Mistrzostwa Kartuz – rozegrane zostaną 19 i 20 września w CSWiPR Złota Góra.  Wcześniej zaś, 28 i 29 sierpnia tamże, odbędzie się Old Boys Regatta, zawody nie zaliczane do klasyfikacji Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

Żeglarski Puchar Kaszub – X Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna, fot. mat. prasowe.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ