< Powrót
6
czerwca 2022
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Weronika Szyszka
Pucharze Mechelinek
Puchar Mechelinek 2022.

VIII ŻPK: Młodzi żeglarze ścigali się w Pucharze Mechelinek

Blisko 150 zawodników rywalizowało w weekend 4-5 czerwca w Pucharze Mechelinek. Regaty były drugą w tym roku imprezą VIII Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

Siedem imprez zaplanowano w tegorocznej ósmej edycji Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Cykl zainaugurowany został 21 maja szkoleniem instruktorów i regatami Optimistów grupy D w Kolbudach. Drugie zawody odbyły się w sobotę i niedzielę 4-5 czerwca na Zatoce Puckiej. Zmagania w Pucharze Mechelinek przeprowadzono przy pięknej, wietrznej i słonecznej pogodzie. Dzięki temu przez dwa dni udało się rozegrać sześć wyścigów w klasach Optimist, Cadet, Open U24 oraz Korsarz.

W klasie Optimist UKS w grupie chłopców podium przypadło zawodnikom MKŻ Arka Gdynia. Pierwsze miejsce zajął Fabian Wong, drugie Tymoteusz Dalszewski, a trzecie Lucjan Wong. Wśród dziewcząt najlepsza była Anna Tomaszewska (GKM Cedrus Błotnik), druga lokata przypadła Weronice Starosteckiej (UKS Tolkmicko), a trzecia Helenie Pękalskiej (MKŻ Arka Gdynia).

Pucharze Mechelinek

W Pucharze Mechelinek wystartowało blisko 150 żeglarzy.
Fot. Weronika Szyszka

W klasie Optimist grupa B chłopców zwyciężył Wiktor Kruszyński (YK Stal Gdynia), drugi był Kamil Roman (Gdański Klub Żeglarski), a trzeci Tomasz Tracz (YK Stal Gdynia). Wśród dziewcząt najlepsza była Maja Janus (OPTI CWM Gdynia), a kolejne dwie lokaty zajęły Zofia Brzozowicz i Matylda Jankowska (obie z YK Stal Gdynia).

W klasie Cadet dwa pierwsze miejsca zajęły załogi z UKŻ Lamelka Kartuzy – Filip Nowak i Olaf Plichta oraz Patryk Ulaczyk i Maciej Dowbusz. Na trzecim uplasowały się Agata Marcinkowska i Marika Goliwąs z UKS Wodniacy Garczyn. Z kolei w grupie Open U24 zwyciężyła załoga Michał Damps i Jakub Bojanowski (UKS Wiking Kamienica Królewska), drugie miejsce zajęli Aleksander Hendrych i Zuzanna Świtała (UKS Wodniacy Garczyn), a trzecie Agnieszka Bullman i Aleksandra Błeńska (YKP Gdynia).

W Pucharze Mechelinek ścigali się także zawodnicy klasy Korsarz, która nie wlicza się w klasyfikację Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Pierwsza była załoga Robert Kłakulak i Piotr Kamiński (LKS/ChKŻ), druga Michał Dominiak i Tomasz Wysocki, a trzecia Zbigniew Nowakowski i Rafał Gajek (wszyscy z Korsarskiej Floty Północ).

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Port Mechelinki. Patronat medialny nad Żeglarskim Pucharem Kaszub sprawuje portal Żeglarski.info. Kolejną imprezą cyklu będą Regaty o Puchar Jezior Chmieleńskich w weekend 16-17 lipca.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ