< Powrót
19
września 2023
Tekst:
Adam Mauks
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Tak było rok temu.

W Pucku odbędą się Pomorskie Regaty o Puchar Marszałka

II Pomorskie Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego odbędą się już w piątek, 22 września na wodach Zatoki Puckiej.

Regaty zostaną rozegrane na akwenie treningowym przystani jachtowej w Pucku. Żeglarze będą się ścigać na łodziach kupionych przez pomorskie gminy w ramach programu „Zakupu 100 Łodzi Żaglowych Na 100 lecie Zaślubin Polski z Morzem”.

Załogi wystartują w trzech grupach: młodzieżowej I, czyli początkujących i młodzieżowej II, czyli zaawansowanych oraz oficjalnej reprezentacji gmin.

Ściślej rzecz biorąc w regatach będą startować uczestnicy projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy”, czyli uczniowie i ich instruktorzy a także pracownicy gmin, urzędów miast i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

To będą jednodniowe regaty, podczas których rozegrane zostaną trzy wyścigi. Pierwszy już o godz. 10.15, zakończenie regat zaplanowane jest natomiast na godz. 16.

– Jesteśmy na etapie zgłaszania się załóg, jest już ponad setka uczestników – mówi Leopold Naskręt, wiceprezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego. – Oprócz samych regat będzie odbywał się piknik żeglarski, w którym młodzież uczestnicząca w projekcie “Pomorskie Żagle Wiedzy” będzie przechodzić przez specjalne stanowiska i zdobywać punkty.

Po raz pierwszy Pomorskie Regaty o Puchar Marszałka zostały rozegrane rok temu we Wdzydzach. Wygrali je żeglarze z Cedr Wielkich, Kobylnicy i Sierakowic.

Organizatorami II Pomorskich Regat o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, a współorganizatorami Miasto Puck i Pomorski Związek Żeglarski.

Biuro regat będzie zlokalizowane na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, Przystań Jachtowa w Pucku, przy Alei Lipowej 1.

Zawiadomienie o regatach

Projekt „Pomorskie Żagle Wiedzy” realizowany jest dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej. Uczestniczy w nim 120 szkół z całego regionu, łącznie ok. 7 tys. uczniów i 750 nauczycieli. Partnerami projektu są: Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.

Co myślisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ