< Powrót
8
sierpnia 2019
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
Rafał Czepułkowski/FotoSurf
Katamaranów

Weekend pod znakiem Mistrzostw Polski Katamaranów

Od 9 do 11 sierpnia w Sopocie odbywać się będą Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2019. Zawody organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO pod patronatem miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

W regatach weźmie udział ponad 40 dwukadłubowych jednostek. O tytuły najlepszych w Polsce rywalizować będą zawodnicy pływający na katamaranach klasy A, F18 i Open. W kategorii Open wystartują m.in. klasy Hobie 16, Nacra 15 i olimpijska Nacra 17. Dla klasy A będzie to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w drugiej połowie sierpnia w Weymouth w Wielkiej Brytanii. Cześć żeglarzy wystartuje również w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii, tak więc dla zawodników katamaranów klasy A sierpień zapowiada się bardzo pracowicie.

Regaty widoczne będą z sopockiego molo oraz z sopockich plaż. Planowane jest rozegranie 9 wyścigów dla każdej klasy. Start wyścigów w piątek i sobotę o godz. 12.00, w niedzielę o godz. 11.30. Na sobotę przed pierwszym wyścigiem, o godzinie 11.30,zaplanowana jest parada katamaranów przy sopockim molo. W niedzielę o godzinie 17 w klubie  Navigo odbędzie się uroczyste zakończenie i dekoracja zwycięzców.

Zawiadomienie i program regat 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ