< Powrót
6
sierpnia 2021
Tekst:
Tomasz Falba
Zdjęcie:
kadr z programu telewizyjnego
Władcy wiatrów
Rodzina Jakubczaków w komplecie.

Władcy wiatrów – jakie jest prawdziwe życie na morzu

Kiedy córka Edyty Kos-Jakubczak i Adama Jakubczaka miała dwa lata, porzucili pracę w korporacjach i całą rodziną przenieśli się na morze. Swoje doświadczenia z dwunastoletniego już życia na jachcie opisali w książce „Władcy wiatrów. Prawdziwe życie na morzu”.

Autorzy żyją z żeglowania. Ich obecnie 14-letnia córka Kalinka zdążyła już napisać książkę „Kalinka na fali”, a w Polskim Radiu Dzieciom prowadzi audycję „Kapitan Kalinka na morzu”. Rodzina Jakubczaków cały rok spędza na jachcie, żeglując w Chorwacji, po Morzu Śródziemnym i u wybrzeży Afryki. Na pierwszy rzut oka wydaje się – bajka!

Co jednak zaskakujące, książka – oprócz zapisu radości z żeglowania – stanowi też przestrogę przed lekceważeniem morza i jego siły. Jest argumentem za żeglowaniem rozsądnym i bezpiecznym, bo tylko takie daje ostatecznie satysfakcję.

„Władcy wiatrów” to wielka zachęta do żeglowania i polecamy ją wszystkim, którzy mają ochotę przeżyć przygodę życia. Jednak każdy kto wybiera się na morze, powinien również posłuchać cennej rady jej autorów: „Podczas silnych wiatrów i sztormów dobrzy żeglarze odpoczywają w portach.”

„Władcy wiatrów. Prawdziwe życie na morzu”, Edyta Kos-Jakubczak, Adam Jakubczak, Zona Zero, str. 280, (www.zonazero.pl)

PODZIEL SIĘ OPINIĄ