< Powrót
6
marca 2016
Tekst:
tef
Zdjęcie:
Łukasz Głowala
Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Wybrano nowy Zarząd PoZŻ

Bogusław Witkowski został ponownie wybrany na prezesa Pomorskiego Związku Żeglarskiego. W Gdyni odbył się dzisiaj, 6 marca Sejmik Sprawozdawczo-Wyborczy Związku.

Bogusław Witkowski był jedynym kandydującym na stanowisko prezesa PoZŻ, które piastuje od 2012 roku. Na 49 obecnych na Sejmiku delegatów klubów zrzeszonych w Związku, głosowało na niego 48.

– Bardzo dziękuję za wybór – powiedział po ogłoszeniu wyników nowy prezes PoZŻ. – Przed nami kolejne cztery lata pracy, które mam nadzieję zapiszą się w historii pomorskiego żeglarstwa.

Delegaci wybrali również nowy Zarząd. Weszli do niego, poza Bogusławem Witkowskim, także: Edward Kinas, Leopold Naskręt, Łukasz Trzciński, Jakub Pankowski, Marek Wójcik, Sebastian Wójcikowski, Maciej Polański i Eugeniusz Ginter.

Podczas Sejmiku wybrano również Komisję Rewizyjną, w skład, której weszli: Janusz Opioła, Zbigniew Tarała i Ryszard Włudzik.

Z kolei do Sądu Koleżeńskiego wybrani zostali: Bogdan Olszewski, Filip Lipski, Leszek Batko, Andrzej Lutomski i Marek Brągoszewski.

Nowe władze PoZŻ rządzić będą Związkiem do 2020 roku. PoZŻ zrzesza 50 klubów z terenu Pomorza, które skupiają 3 tys. żeglarzy. 

PoZŻ jest jednym z najbardziej aktywnych związków żeglarskich w Polsce. Co roku organizuje kilkadziesiąt akcji i projektów, w tym tak znane jak „Pomorze na morze”, „Kino pod żaglami”, czy Puchar Bałtyku Południowego. Żeglarze z Pomorza przodują we współzawodnictwie sportowym. 

Za swoje zasługi Związek otrzymał od Ligi Morskiej i Rzecznej krzyż „Pro mari nostro”. Prezes Witkowski zaprezentował go delegatom podczas Sejmiku.   

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ