< Powrót
12
stycznia 2023
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Katarzyna Orłowicz
Świątecznej Pomocy Mistrza Nawigacji
„Pogoria” na Morzu Śródziemnym.

Wylicytuj rejs „Pogorią” i wspomóż Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Dwa vouchery na śródziemnomorski rejs legendarnym żaglowcem STS „Pogoria” wystawił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Pomorski Związek Żeglarski.

Zbliża się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku organizacja zbiera fundusze na walkę z sepsą i wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Tradycyjnie do akcji włączyło się środowisko żeglarskie. Nie mogło też zabraknąć Pomorskiego Związku Żeglarskiego, armatora STS „Pogoria”. Związek wystawił na licytację dwa jednoosobowe vouchery na śródziemnomorski rejs legendarną jednostką.

– Rejs żaglowcem STS „Pogoria” to niezapomniane przeżycie, które często kreuje wyobraźnię przyszłych adeptów żeglarstwa – opowiada Bogusław Witkowski, prezes PoZŻ i wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego. – Każda osoba, która dołączy do naszej aukcji, tworzy wyjątkową przestrzeń, gdzie pasja i miłość do morza łączy się z pomocą dla osób dotkniętych sepsą. „Żyj zdrowo w zdrowym świecie” to piękna idea, która pozwala nam poczuć wiatr w żaglach.

Świątecznej Pomocy

„Pogoria” jest pierwszym żaglowcem zaprojektowanym i zbudowanym w Polsce. Od ponad 40 lat służy do celów wychowania morskiego, a przez jej pokład przewinęło się ponad 30 000 osób. Na żaglowcu panuje wyjątkowa atmosfera, dzięki czemu wokół niej powstało zgrane środowisko, a na jej pokład chce się wracać.

Voucher jest przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia i jest do wykorzystania podczas rejsu, który odbędzie się w dniach 8-15 kwietnia 2023 roku. Zwycięzcy licytacji, oprócz zakwaterowania, wyżywienia i podstawowego szkolenia żeglarskiego, mają zapewniony także transport autokarem z Gdyni do Włoch i z powrotem. Rejs rozpocznie się w Loano, a zakończy w Genui. Kapitanem żaglowca będzie Zdzisław Kuźmiński, który na „Pogorii” pływa od 1985 roku.

Aktualnie cena pierwszego vouchera wynosi 1338 zł i licytuje go już siedem osób. Drugi voucher wart jest w tym momencie 1233 zł, a w licytacji bierze udział trzynaście osób. Aukcja zakończy się w niedzielę 29 stycznia.

Pierwsza aukcja

Druga aukcja

Szczegółowych informacji dotyczących rejsu udziela Anna Kocur: anna.kocur@stspogoria.pl.

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ