< Powrót
20
lipca 2015
Tekst:
Piotr Stelmarczyk
Zdjęcie:
Michał Korneszczuk

Wyścig w deszczu o Puchar Prezydenta Świnoujścia

Kolejny wyścig 51 Etapowych Regat Turystycznych, rozgrywanych w ramach Pucharu Bałtyku Południowego, odbył się w niedzielę, 19 lipca na redzie Portu Świnoujście. Trasa została ustawiona blisko plaży.

Aura była wyjątkowo mało wakacyjna, deszcz, chłodno, ale wiatr dopisał – do 4 stopni w skali Beauforta z północy i północnego wschodu.

Puchary Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza, wręczone w jego imieniu przez dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu, gospodarza Portu Jachtowego  Mariusza Fryska, otrzymali:
– w grupie ORC kpt. Krzysztof Krygier – „Bluefin II”
– w grupie KWR kpt. Marcin Mrówczyński – „Antidotum”
– w grupie III KWR kpt. Krzysztof Krygier – „Bluefin II”
– w grupie I OPEN kpt. Mirosław Wójcik – „Bellatrix”
– w grupie II OPEN kpt.   Robert Kępczyński – „Tonda”

Znakomite umiejętności żeglarskie prezentuje kpt. Krzysztof Krygier, który żegluje samotnie. Krzysztof jako organizator Baltic Polonez Cup Race 2015 jest też jednym ze zdobywców Pucharu Poloneza i ważnym konkurentem do zwycięstwa w tegorocznej ich edycji.

Dzisiaj start do Dziwnowa. Do niedawna prawie nie istniał na żeglarskiej mapie Polski, a teraz to żeglarska potęga – co roku mistrzostwa świata, w tym roku w Optimiście, mnóstwo imprez żeglarskich i kompletny brak miejsca w Marinie Dziwnów…

Wyniki: KWR ORC Open

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ