< Powrót
10
października 2022
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
arch. Hanny Kajety
Kartuz
Najlepsi zawodnicy grupy Open U24.

XVI Mistrzostwa Kartuz zakończyły VIII Żeglarski Puchar Kaszub

Ponad 60 zawodników rywalizowało w weekend 8-9 października na jeziorze Brodno Wielkie w XVI Mistrzostwach Kartuz. Były to ostatnie w tym sezonie zawody VIII Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

W miniony weekend w Złotej Górze koło Kartuz odbyła się druga część XVI Mistrzostw Kartuz. W pierwszej – zorganizowanej 24-25 września – na wodach jeziora Brodno Wielkie ścigali się młodzi żeglarze klas Optimist i Cadet. Teraz do rywalizacji przystąpiły grupy Open i Open U24.

W grupie Open pierwsze miejsce zajęli Leszek Szczepkowski – sternik i Antoni Szczepkowski (UKS Wodniacy Garczyn). Drugą lokatę zajęła załoga Andrzej Mańczak – sternik, Jacek Karolczak i Justyna Mańczak (UKS Wodniacy Garczyn/UKS Damroka), a trzecią Krystian Potrykus – sternik, Ireneusz Duszyński i Agnieszka Potrykus (UKŻ Lamelka Kartuzy).

W grupie Open U24 najlepsza okazała się załoga z klubu Wiking Kamienica Królewska: Michał Damps – sternik, Dariusz Damps i Dawid Woźniak. Kolejne dwa miejsca zajęły teamy z ŻUKS Stężyca – Jakub Klasa – sternik, Anna Łyczko, Jan Cimiengo i Ignacy Rambowski oraz Maciej Bicki – sternik, Igor Chabowski, Hanna Wasilewska i Aaron Wagner.

Kartuz

Najlepsi zawodnicy 40+ rywalizujący w V Regatach Oldboyów.
Fot. Hanna Kajeta

W ramach imprezy odbyły się także V Regaty Oldboyów na jachtach klasy Optimist. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i kategorii U40 zajął Paweł Kajeta, który zwyciężył we wszystkich trzech przeprowadzonych wyścigach. Drugi był Hubert Kurjańczyk, a na trzeciej lokacie uplasowała się Justyna Mańczak. Z kolei w klasyfikacji 40+ pierwsze miejsce zajął Krzysztof Ciemny, drugie Tomasz Frołowicz, a trzecie Jan Romańczuk.

Organizatorem wydarzenia był UKŻ Lamelka Kartuzy we współpracy z Pomorską Federacją Sportu, Kartuskim Centrum Kultury i przy wsparciu Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal Żeglarski.info.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ