< Powrót
26
września 2022
Tekst:
Tomasz Falba
Zdjęcie:
Hanna Kajeta

ŻPK: Zmagania w Kartuzach

W miniony weekend 24-25 września odbyła się pierwsza część XVI Mistrzostw Kartuz. Regaty są częścią cyklu VIII Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

W zmaganiach na jeziorze Brodno Wielkie w Złotej Górze koło Kartuz wzięło udział 70 Optimistów w grupie B i UKS oraz 12 załóg w klasie Cadet. Rywalizacja Cadetów była jednocześnie Mistrzostwami Pomorza.

W Optimistach w grupie B w klasyfikacji generalnej zwyciężył Antoni Kucharski (Opti CWM Gdynia) przed Alicją Strączyńską (KS AZS AWFiS Gdańsk) oraz Filipem Pleśniarem (Opti CWM Gdynia).

W Optimistach w grupie UKS w klasyfikacji generalnej triumfowała Laura Szczęsna (Gmina Kolbudy) przed Lucjanem Wongiem (MKŻ ARKA Gdynia) i Maciejem Czarneckim (KS Zatoka Puck).

Mistrzostwa Pomorza w klasie Cadet wygrała wśród chłopców załoga Patryk Ulaczyk i Maciej Dowbusz (UKŻ Lamelka Karuzy) a wśród dziewcząt załoga Anna Łyczko i Wiktoria Krauza (ŻUKS Stężyca).

Pełne wyniki

– Z roku na rok nasze regaty cieszą się coraz większym powodzeniem – mówi Hanna Kajeta, komandor UKŻ Lamelka Karuzy, organizatora imprezy. – Tegoroczne także się udały, choć drugiego dnia prawie nie było wiatru.

Przy okazji XVI Mistrzostw Kartuz odbyły się również regaty o Puchar Starosty Powiatu Kartuskiego w grupie Open, w których udział wzięło 9 załóg. Zwyciężyła załoga Krzysztof Ciemny i Antoni Ciemny.

Druga część XVI Mistrzostw Kaszub odbędzie się 8-9 października. Organizatorem wydarzenia jest UKŻ Lamelka Kartuzy we współpracy z Pomorską Federacją Sportu i Kartuskim Centrum Kultury przy wsparciu Pomorskiego Związku Żeglarskiego i pod patronatem naszego portalu.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ