< Powrót
6
czerwca 2019
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Jerzy Springer
F5-E

XVI Ogólnopolskie Regaty Jachtów RC w klasie F5-E

8 i 9 czerwca na jeziorze Mausz w gminie Parchowo zmierzą się zawodnicy uczestniczący w eliminacjach do mistrzostw Polski modeli jachtów żaglowych sterowanych radiem klasy F5-E. Na starcie nie zabraknie także aktualnego mistrza świata, Jana Springera (Jachtklub Morski Roda Gdynia).

– Regaty Jachtów RC na Mauszu to kolejne zawody z cyklu eliminacji do mistrzostw Polski – wyjaśnia organizator zawodów Edmund Wrycz-Rekowski. – Jesienią odbędą się natomiast trzy regaty finałowe w trzech różnych miejscowościach i w trzech odrębnych klasach. W najbliższy weekend spotka się ponad 30 zawodników z kilkunastu miast. Przyjadą do Parchowa między innymi z Warszawy, Szczecina, Włocławka, Gdyni, Poznania, Żnina, Gorzowa Wielkopolskiego. Będzie też oczywiście reprezentacja gospodarzy. Regaty będą stanowiły ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, które tydzień później rozpoczną się w Wągrowcu.

Jan Springer, mistrz świata w klasach F5-E i M, deklaruje, że do Parchowa jedzie po zwycięstwo. Przy okazji chce przetestować jacht przed mistrzostwami świata.

– Mam zamiar wygrać, a jak będzie zobaczymy – mówi Jan Springer. – Staram się brać udział we wszystkich krajowych regatach, bo to najlepsza forma treningu i sprawdzenia własnych możliwości. Jestem dobrej myśli.

Program regat
Sobota, 6 czerwca
do godz. 10.oo – rejestracja zawodników
10.15-14.oo – wyścigi
14.oo-15.oo – obiad
15.oo-18.oo – wyścigi
19.oo – spotkanie integracyjne przy ognisku

Niedziela, 7 czerwca
9.oo-13.oo – wyścigi
13.oo – obiad
14.oo – zakończenie regat

Zawiadomienie o regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ