< Powrót
18
lipca 2022
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
arch. Joanny Stencel
Puchar Jezior Chmieleńskich
Zmagania na Jeziorze Raduńskim Dolnym.

Za nami regaty o Puchar Jezior Chmieleńskich

Blisko 150 żeglarzy rywalizowało w weekend 16-17 lipca w regatach o Puchar Jezior Chmieleńskich. Była to kolejna impreza z cyklu VIII Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

W sobotę i niedzielę w Chmielnie odbyły się trzecie regaty VIII edycji Żeglarskiego Pucharu Kaszub. W regatach o Puchar Jezior Chmieleńskich na jeziorze Kłodno rywalizowali zawodnicy klas Optimist gr. C i D oraz Cadet, a na Jeziorze Raduńskim Dolnym żeglarze pływający w grupie Open i na jachtach kabinowych.

– Przez całą sobotę padało, ale udało się przeprowadzić dwa wyścigi – opowiada Witold Maćków, prezes KS Damroka Chmielno. – W niedzielę już pogoda dopisała. Frekwencja była duża – na jeziorze Kłodno rywalizowało 95 uczestników, a na Jeziorze Raduńskim Dolnym 53. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

W grupie D (dawna grupa 0) klasy Optimist pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Ewa Jędrzejczyk (KS AZS AWFiS Gdańsk), a drugie i trzecie zawodnicy Opti CWM Gdynia – Tymoteusz Daenen i Anna Żurek. Z kolei w grupie C (dawna UKS) zwyciężył Maciej Czarnecki, a drugą lokatę zajął Tymon Słoniewski (obaj KS Zatoka Puck). Ostatnie miejsce na podium przypadło Laurze Szczęsnej (Gmina Kolbudy).

W klasie Cadet pierwsze miejsce zajęli Patryk Ulaczyk i Maciej Dowbusz, drugie Filip Nowak i Olaf Plichta (wszyscy UKŻ Lamelka Kartuzy), a trzecie Anna Łyczko i Wiktoria Krauza (ŻUKS Stężyca).

Puchar Jezior Chmieleńskich

Fot. arch. Joanny Stencel

Pierwsze miejsce w grupie Open U24 zajęli Hubert Kurjańczyk i Oskar Plichta, drugie Michał Damps i Jakub Bojanowski, a trzecie Wojciech Wysocki, Julia Zdrojewska, Antonina Wasilewska i Aaron Wagner. W grupie Open triumfowali z kolei Tadeusz Marszałkowski i Piotr Dawid, wyprzedzając Leszka Szczepkowskiego i Michała Ratajczaka oraz Andrzeja Lemana, Magdalenę Deja, Malwinę Deja i Karola Deja.

W grupie jachtów kabinowych „A” pierwsze miejsce zajęli Dariusz Kostuch i Renata Kostuch na jachcie „Feniks”, drugie Jerzy Grzegorzewski, Agnieszka Saganowska i Marcin Kuper na „Amber Lagoon”, a trzecie Piotr Caban, Agnieszka Kabaj i Marek Stencel na „Sztormie”. W grupie „B” zwyciężyli Jerzy Majkowski i Sławomira Rejmus na „Galanciku”, na drugiej lokacie uplasowali się Tomasz Kieliński, Grzegorz Sowiński i Robert Niewiński na jachcie „Szeptucha”, a na trzeciej Kamil Kmieć, Monika Kmieć i Katarzyna Klepacka na „Wenus”.

Organizatorami regat byli Gmina Chmielno, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie, Klub Sportowy Damroka, Kaszubski Klub Żeglarski Dulka, Pomorska Federacja Sportu i Pomorski Związek Żeglarski. Patronat medialny nad Żeglarskim Pucharem Kaszub sprawuje portal Żeglarski.info. Kolejną imprezą tego cyklu będą regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna, które odbędą się w weekend 6-7 sierpnia.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
2
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ