< Powrót
19
sierpnia 2020
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
ORC 2020

Zaczynają się MŻMP ORC 2020 załóg wieloosobowych

20 jachtów stanie na starcie tegorocznych Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC 2020 załóg wieloosobowych w Gdańsku. Impreza rozpoczyna się w piątek 21 sierpnia i potrwa do niedzieli 23 sierpnia. Akwenem regat będzie Zatoka Gdańska.

– Wszystko jest już zapięte na ostatni guzik – deklaruje komandor regat Marek Lenard. – Sędzia główny zdecydował o podziale jachtów na trzy grupy. Jeśli w najwyższej zabraknie wymaganej liczby pięciu jachtów, z całej stawki zostaną utworzone dwie grupy. Tak czy inaczej, trofea już czekają na tegorocznych mistrzów.

Organizator planuje rozegranie 7 wyścigów, a w sobotę wieczorem zaplanowany jest żeglarski piknik dla uczestników regat. Wystąpią Żeglarze Portowi oraz Atlantyda. Scena usytuowana będzie na wyspie Ołowianka tuż za Mostem Kamieniarskim. Zakończenie Mistrzostw oraz wręczenie pucharów i medali odbędzie się w gdańskiej marinie, w niedzielę o godz. 15.30.

Przed rokiem w grupie A triumfowała załoga Łukasza Trzcińskiego na jachcie „PGO GoodSpeed” oraz – w grupie B – „Neoprofil” i załoga Piotra Adamowicza. W tym roku o obronę tytułu walczyć będzie Łukasz Trzciński.

Regaty wchodzą w skład Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski. Organizatorem MŻMP ORC 2020 załóg wieloosobowych jest Gdański Ośrodek Sportu. Współorganizuje je Pomorski Związek Żeglarski, a bazą regat jest Marina Gdańsk.

Strona regat

MŻMP ORC załóg wieloosobowych kończy cykl żeglarskich mistrzostw Polski. Triumfatorem tegorocznych MŻMP samotników został Jakub Marjański na „Busy Lizzy” (AKM Gdańsk). W MŻMP załóg dwuosobowych zwyciężyli Rafał i Dawid Sosnowscy (Yacht Club Sopot) płynący na jachcie „Hedaa”.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ