października 2019
Natalia Majcher
JK Mornar
Mistrzostwa Świata Laser U21
Marina w Splicie na kilka dni przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Świata klasy Laser

Zaczynamy Mistrzostwa Świata w klasach Laser U21 i Techno 293

Od jutra, 26 października, w Splicie w Chorwacji rozpoczną się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w klasie Laser. W El Puerto de Santa Maria w Hiszpanii natomiast Mistrzostwa Świata w klasie Techno 293.

W Chorwacji na starcie zobaczymy ośmioro Polaków. W klasie Laser Standard wystartuje miedzy innymi Kacper Stanisławski (YKP Gdynia), który w sierpniowych Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Dziwnowie wypadł najlepiej z polskiej reprezentacji i zajął 19 miejsce.

Kobiety startują na klasie Laser Radial. Tu zgodnie z zapowiedziami swój wynik z Dziwnowa, czyli 6 miejsce, postara się poprawić Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława).

W klasie Techno 293 do mistrzostw zgłoszonych jest aż 32 reprezentantów Polski. Deskarze będą się ścigać w czterech kategoriach: dziewcząt i chłopców do 15 roku życia oraz dziewcząt i chłopców do 17 roku życia.

W ubiegłym roku najlepiej spisała się Aleksandra Wasiewicz (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i zajęła 4 miejsce w U15. W tym roku wystartuje w U17. Ola miała już okazję zmierzyć się ze starszymi zawodniczkami w sierpniu podczas Mistrzostw Europy w Izraelu gdzie zajęła 8 miejsce.

Kategorie wiekową zmienia też kolega klubowy Oli, Konrad Machura. W ubiegłym roku na Łotwie gdzie były rozgrywane poprzednie mistrzostwa zajął 7 miejsce.

Zarówno laserowcy jak i deskarze pierwsze wyścigi mają zaplanowane na poniedziałek, 28 października. Obie imprezy zakończą się 2 listopada.