< Powrót
18
sierpnia 2022
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
mat. prasowe
Żagle 2022
Żaglowce od lat regularnie przypływają do Szczecina.

Żagle 2022, czyli czas na żeglarskie święto w Szczecinie

Zwiedzanie żaglowców, rejsy, koncerty oraz zajęcia dla dzieci – to tylko część atrakcji zaplanowanych w ramach festiwalu Żagle 2022, który odbędzie się w weekend 19-21 sierpnia.

W ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa odwołane zostały regaty The Tall Ships Races, które miały zawitać do Szczecina. W zamian w mieście zorganizowana została żeglarska impreza Żagle 2021. Spotkała się ona z bardzo pozytywnym przyjęciem, a władze miasta postanowiły zorganizować w tym roku, w weekend 19-21 sierpnia, drugą edycję wydarzenia.

Żagle 2022 to przede wszystkim żaglowce. W tym roku na Odrą pojawi się kilka słynnych jednostek, m.in. trzymasztowy niemiecki bark „Gorch Fock”, obchodząca w tym roku 40. urodziny ORP „Iskra”, flagowy gdański żaglowiec „Generał Zaruski” oraz blisko stuletni „Baltic Beauty”. Nie zabraknie też innych statków – np. wielozadaniowej „Planety” i kutra hydrograficznego „Galaktyka” należące do Urzędu Morskiego w Szczecinie i okręt transportowo-minowy ORP Toruń.

Żagle 2022

Czternaście jednostek, które zawitają do Szczecina na Żagle 2022 będzie można codziennie zwiedzać. A to nie wszystko – w sobotę i niedzielę na niektórych jednostkach będzie można odbyć dwugodzinny rejs. Bilety można kupić zarówno online, jak i bezpośrednio przed wejściem na pokład.

Żagle 2022 to jednak nie tylko żaglowce, jachty i statki, ale mnóstwo dodatkowych atrakcji. Na wszystkich gości czekać będzie m.in. Jarmark pod Żaglami z marynistycznymi pamiątkami, koncerty szantowe, na których zagrają m.in. Ryczące 20, Pioruners, Kland, The Nierrobers i Atlantyda i Plener Artystyczny Związku Polskich Artystów Plastyków. Zaplanowano też zabawy dla najmłodszych, wesołe miasteczko, strefę food trucków oraz koncerty Viki Gabor, Patrycji Markowskiej i Grzegorza Hyżego.

Strona internetowa wydarzenia

Co myślisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
1
+1
1
+1
1
+1
0
+1
1

PODZIEL SIĘ OPINIĄ