< Powrót
13
września 2022
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Stan Barański
Legia Schools

Załoga Legia Schools wygrywa Warszawską Ligę Żeglarską

W weekend 10-11 października nad Zalewem Zegrzyńskim odbył się wielki finał Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej. Zwycięzcą regat oraz klasyfikacji generalnej została załoga Legia Schools (Sailing Legia).

W sobotę uczestników przywitał słaby wiatr i ołowiane niebo. Mimo wszystko komisja sędziowska bez przestojów puszczała wyścigi.

– W wymagających warunkach pierwszego dnia liderzy nie zawiedli i kolejne wyścigi zwyciężały załogi Legia Schools, Wojskowej Akademii Technicznej, Auto Podlasie i Polskiego Radia Programu III – podsumował sobotnie zmagania Jakub Pawluk z Sailing Legia, organizator wydarzenia. – Hat-tricka na koniec dnia zdobyli zwycięzcy trzeciej rundy WLŻ – Star Telekom Racing ze sternikiem Waldemarem Sałatą, którzy okazali się czarnym koniem finałów!

W niedzielę, mimo początkowej fatalnej deszczowej pogody, nadeszła wymarzona żeglarska bryza – do końca regat rozegrano łącznie dwadzieścia wyścigów, plus wliczono jeden dodatkowy, wynikający z rankingu kwalifikacji. Oprócz wymienionych pięciu załóg, walka do samego końca trwała także pomiędzy innymi ekipami.

Legia Schools

Fot. Stan Barański

– Trzeba przyznać, że walka na wodzie była bardzo zacięta – mówi Wojtek Groszyk, dyrektor sportowy wydarzenia. – Przetasowania występowały często, każda z załóg miała chwile wielkiej chwały i doskonałej żeglugi, każdemu zdarzały się gorsze momenty. Załoga Odyssey Sailing Club 1 – dowodzona przez Radosława Sternickiego rozpoczęła rozgrywki finałowe bardzo mocno, meldując się w top 3 pierwszych wyścigów. Załoga FRAM zdołała wygrać ostatni wyścig regat, podobnie załoga „Drift” Sailing Team także sięgnęła po zwycięstwo w jednym z biegów. Załogi Odyssey Sailing Club 2 oraz Odyssey Sailing Club 3 toczyły zacięty bój z załogami Warszawskiego Towarzystwa Regatowego oraz Chotomowskim Klubem Żeglarskim Satchwell właściwie przez całe regaty, do samego końca, rozdzielając się punktowymi różnicami w klasyfikacji generalnej.

Cały cykl regat odbył się w formule przesiadkowej, na jachtach klasy Skippi650 zapewnionych przez Sailing Legia – organizatora wydarzenia. Formuła ta pozwala wysunąć na pierwszy plan umiejętności żeglarskie, a nie szybkość łodzi. Całość można było podziwiać na żywo, z bazy żeglarskiej oraz molo Hotelu500. Dostępna była również transmisja z trackingiem na żywo na platformie SAP w internecie.

Wyniki Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej w sezonie 2022

1. LEG – Legia Schools 17 pkt
2. APS – Auto Podlasie 19 pkt
3. STR – Star Telekom  22 pkt
4. WAT – Wojskowa Akademia Techniczna 23 pkt
5. PR3 Trójka – Program 3 Polskiego Radia 26 pkt
6. FRM FRAM – 37 pkt
7. DST „Drift” Sailing Team – 38 pkt
8. OD1 Odyssey Sailing Club I – 39 pkt
9. WTR Warszawskie Towarzystwo Regatowe – 47 pkt
10. OD3 Odyssey Sailing Club II – 47 pkt
11. OD1 Odyssey Sailing Club II – 50 pkt
12. SAT Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell – 51 pkt

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ