< Powrót
1
października 2018
Tekst:
Marta Majoch
Zdjęcie:
mat. prasowe
St. Tropez

Załoga Tarnackiego w Les Voiles de St. Tropez

Przemysław Tarnacki wraz z załogą Ocean Challenge Yacht Club rozpoczyna dziś, 1 października, zmagania w 20. edycji jednych z najbardziej prestiżowych regat na świecie – Les Voiles de St. Tropez. Polacy popłyną  w klasie największych jachtów morskich i zmierzą się z aktualną elitą światowego żeglarstwa.

Polska załoga pożegluje w formule PRO-AM co oznacza, że jej skład stanowią żeglarze zawodowi i amatorzy żeglarstwa, członkowie klubu. Polacy wystartują na legendarnym jachcie Ericsson 1, klasy Volvo Ocean Race 70, który brał udział w słynnych regatach wokółziemskich o tej samej nazwie.

Załoga Ocean Challenge Yacht Club zwyciężała już w tym roku w regatach St. Maarten Heineken Regatta i Giraglia Rolex Cup w St. Tropez.

– Przed nami wspaniały żeglarski tydzień w St. Tropez – cieszy się Przemysław Tarnacki, skipper i komandor Ocean Challenge Yacht Club, wielokrotny mistrz świata w żeglarstwie. – Ponad 300 jachtów na starcie, nasz nowy jacht, nowi członkowie klubu i elita żeglarska świata stworzą tytaj niebywały spektakl. Start dla nas tutaj to przywilej a jednocześnie spore wyzwanie. Jesteśmy po dwóch dniach treningowych, nasza amatorska załoga to wspaniałe charaktery, które szybko się uczą i tanio skóry nie sprzedadzą. To dla mnie przyjemność móc pracować w gronie tak wyjątkowych ludzi!

Założony w 2014 roku Ocean Challenge Yacht Club to klub żeglarzy i pasjonatów jachtingu. Środowisko skupione wokół klubu hołduje żeglarskiej tradycji i etykiecie podkreślając dokonania Polaków na morzach i oceanach XX wieku. Członkowie klubu regularnie startują w największych regatach morskich na świecie takich jak min. Giraglia Rolex Cup, St. Maarten Heineken Regatta, Les Voiles de St. Barth, Les Voiles de St. Tropez. W grudniu 2017 roku załoga klubu zadebiutowała w jednych z najbardziej wymagających regat morskich – Rolex Sydney to Hobart. W sierpniu 2019 Polacy wystartują w słynnym wyścigu Rolex Fastnet Race.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ