< Powrót
1
marca 2019
Tekst:
mat. prasowe
Ilustracja:
mat. prasowe
Teresy Remiszewskiej

Zaproszenie na wodowanie książki Teresy Remiszewskiej

W poniedziałek 4 marca na „Darze Pomorza” odbędzie się uroczyste wodowanie wznowionej po niemal pół wieku książki Teresy Remiszewskiej „Z goryczy soli moja radość”.

Zaproszenie jest otwarte dla wszystkich. Uroczystość wodowania książki Teresy Remiszewskiej o pierwszym w historii samotnym rejsie Polki przez Atlantyk na jachcie „Komodor” w 1972 roku, odbędzie się w godzinach 18-20.

Nazywana Pierwszą Damą Bałtyku, kapitan Teresa Remiszewska za samotny rejs po Bałtyku w 1970 r. otrzymała nagrodę Rejs Roku. Rok później wzięła udział północnoatlantyckich regatach samotników OSTAR. Swoje wrażenia z przygotowań i startu w regatach  opisała w książce „Z goryczy soli moja radość”, wydanej w 1975 r. i ponownie w 1979 r. Teraz publikacja została wznowiona, rozszerzona o fragment napisany przez syna autorki Andrzeja Remiszewskiego, pod patronatem Pomorskiego Związku Żeglarskiego i Żeglarskiego.info.

Organizatorzy zapowiadają prezentację zdjęciową z komentarzem, spotkanie z kapitan Danutą Remiszewską, kolejną w sztafecie kobiet kapitanów w tej rodzinie, występ członków chóru szantowego „Zawiszy Czarnego”. Będzie też możliwość nabycia egzemplarzy książki i otrzymania pamiątkowego stempla.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ