< Powrót
19
marca 2017
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jędrzej Szerle

Zarząd z absolutorium, PoZŻ z delegatami

W niedzielę 19 marca w Gdyni odbył się Sejmik Sprawozdawczy Pomorskiego Związku Żeglarskiego. 48 delegatów z 37 klubów podsumowało ostatni rok działalności i wybrało delegatów na Sejmik Polskiego Związku Żeglarskiego.

Na Sejmik przyjechali nie tylko członkowie Pomorskiego Związku Żeglarskiego, ale i goście z Zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego – prezes Wiesław Kaczmarek, wiceprezes ds. morskich Maciej Leśny i wiceprezes ds. sportu Tomasz Chamera. Uroczystym akcentem na początku Sejmiku było przyjęcie regulaminu nowych odznaczeń przyznawanych przez Związek – odznaki honorowej PoZŻ „Zasłużony dla Żeglarstwa Pomorskiego” oraz medalu „Za Szczególne Zasługi dla Żeglarstwa Pomorskiego”. Pierwszym laureatem odznaki został Bogusław Witkowski, prezes PoZŻ.

Obrady, tradycyjnie prowadzone przez Krzysztofa Pestkę, komandora Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, były okazją do omówienia najważniejszych wydarzeń 2016 roku w pomorskim żeglarstwie. Bogusław Witkowski podkreślił stabilny stan funduszy, przypomniał największe sukcesy sportowe – np. wicemistrzostwo świata Aleksandry Melzackiej i Mai Micińskiej z Yacht Klubu Polski Gdynia – i przybliżył zrealizowane projekty, m.in. mistrzostwa Polski w klasie Omega, Pomorze na morze i Puchar Bałtyku Południowego. Nie zabrakło również czasu na promocję najbliższych imprez, zwłaszcza Mistrzostw Europy ORC w Gdańsku.

W głosowaniu Zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium za 2016 rok. Uczestnicy Sejmiku Sprawozdawczego Pomorskiego Związku Żeglarskiego dokonali również wyboru czternastu delegatów na Sejmik Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Żeglarskiego, który odbędzie się w Warszawie 23 kwietnia.

– Dziękuję tym wszystkim, którzy w mijającym roku działali na rzecz pomorskiego żeglarstwa, zarówno w klubach, jak i w Związku – mówi Bogusław Witkowski, prezes PoZŻ. – Mam nadzieję, że grono aktywnych osób będzie coraz szersze, bo przed nami wiele ważnych imprez, jak mistrzostwa Europy ORC i mistrzostwa świata katamaranów A-klasy.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ